Nebil Sayın Kimdir?

01.07.2021
Nebil Sayın Kimdir?

Nebil Sayın Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatrocu, dizi ve sinema sanatçısı olan Nebil Sayın, özellikle son dönemlerde birçok önemli dizide aldığı rollerle ön plana çıktı. Genel olarak mafya, yeraltı dünyası içerikli yapımlarda boy gösteren usta oyuncuyu izleyiciler İçerde dizisinin Coşkun’u, Çukur’un Muhittin’i olarak tanıyor. Sayın, özellikle son dönemlerde kötü adam karakterlerini başarıyla canlandırıyor.

Nebil Sayın Nereli?

Nebil Sayın, İstanbul’da doğdu. Okul yıllarından itibaren tiyatroya ilgi duydu. Ardından, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Sanat Dalı’ndan mezun oldu.

Nebil Sayın Kaç Yaşında?

19 Mayıs 1971 tarihinde doğdu. Boğa burcu olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 50 yaşındadır. Yarım asrı bulan ömrüne onlarca dizi ve sinema türü yapım sığdırmayı başardı.

Nebil Sayın Dizileri

Televizyon kariyerine ilk defa Savunma isimli dizi ile adım attı. Bu dizide rol aldığında sene 2001’di. Savunma’yı 9 yıl ardan sonra oynadığı Kanıt; Kanıt’ı da Muhteşem Yüzyıl takip etti. Burada Büyücü karakterine can verdi.

Ardından Murat Yıldırım ve Aslı Enver’in başrolleri paylaştığı Suskunlar ’da oynadı. İntikam dizisinin kadrosunda yer alan usta isim, Aşk Ekmek Hayaller’de Numan’ı canlandırdı.

Sanatçı daha sonra; Yedikule Hayat Yokuşu’nda Külhan rolüyle ekranlarda göründü. Bu diziden sonra oynadığı yapımlarda tanınırlığı daha da arttı. Sayın, belki de adıyla özdeşleşecek bir karaktere İçerde dizisinde hayat verdi. Buradaki Coşkun rolüyle izleyicileri kendine hayran bıraktı. Sokaktan kaçırdığı çocukları dilendirerek ve onları birçok işte kullandırarak yolunu bulan Coşkun rolüyle ön plana çıktı. Başarılı isim bu yapımda Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Rıza Kocaoğlu, Gözde Kansu gibi isimlerle rol aldı.

İçerde’nin hemen ardından tıpkı İçerde gibi Show TV’de yayımlanan Çukur’un kadrosuna katıldı. Burada da İçerde’ki Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu gibi bazı meslektaşlarıyla yine oynadı. Oyuncu, 2017 ve 2018 yılları içerisinde bulunduğu Çukur’a senaryo gereği veda etti. Çukur’da, Vartolu Sadettin’i sinirlendirmek için sık sık çaldığı Mihriban türküsü ile de dikkat çekti.

Bu diziden ayrılır ayrılmaz, yine Show TV yapımı olan Çarpışma’nın kadrosunda yer aldı. Sayın, Çarpışma’da Ayhan rolü ile Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz ve Onur Saylak gibi oyunculara eşlik etti.

Bir sezon oynayan Çarpışma’nın sonrasında TRT 1’in uzun soluklu dizisi Payitaht Abdülhamid’e Samuel karakteriyle katıldı. Kanal D’nin 2020-2021 sezonunda iddialı biçimde yayımladığı Yeni Hayat’ta da Kunduzi adıyla oynadı. Ancak dizi, reytinglere yenik düştü.

Nebil Sayın’ın yıllarına göre rol aldığı diziler:

2019 – Yeni Hayat

2019 – Payitaht Abdülhamid

2018 – Çarpışma

2017 – Çukur

2016 – İçerde

2014 – Yedikule Hayat Yokuşu

2014 – Aşk Ekmek Hayaller

2013 – İntikam

2012 – Suskunlar

2011 – Muhteşem Yüzyıl

2010 – Kanıt

2001 – Savunma

Nebil Sayın’ın Rol Aldığı Sinema Filmleri

Oyuncu, ilk defa bir sinema filmi 2008’de Hayat Var ile kamera karşısına geçti. Bu yapımı daha sonra Teslimiyet izledi.

Yıllarına göre Nebil Sayın’ın rol aldığı filmler:

2018 – Ailecek Şaşkınız

2017 – Rüzgâr

2016 – Boşu Bir Yerde

2015 – Ve Panayır Köyden Gider

2014 – Yolculuk

2013 – Şarkı Söyleyen Kadınlar

2010 – Günah Keçisi

2010 – D 

2009 – Teslimiyet

2008 – Hayat Var

Nebil Sayın Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Ailesiyle birlikte İzmir’de yaşayan usta oyuncu Nebil Sayın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sanatçı, sosyal medyayı da aktif şekilde kullanıyor. Özellikle Instagram üzerinden sık sık paylaşımlarda bulunuyor. @nebsayin olan ınstagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 141 bin 500 hesap takip ediyor. 

You cannot copy content of this page