Neden Chiliz (CHZ) Coin ?

16.06.2021
Neden Chiliz (CHZ) Coin ?

Chiliz (CHZ), spor endüstrisi için blockchain tabanlı çözümler sunmayı ve hayranların token ekonomisine katılmalarına yardımcı olmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir spor platformudur.

Coinmarketcap’e göre, CHZ son 24 saatte %5,46 ve son 7 günde %392,13 arttı. Piyasa değeri 3.642.507.507 dolar olarak 30. sırada yer alıyor ve yazı sırasında CHZ 0.6251 dolardan işlem görüyor. Bu muazzam artışın altında yatan sebepler neler?

1)NFT (Non-fungible token) patlaması

CHZ / USD’nin mükemmel performansı birçok kişiyi şok etti, çünkü insanların non-fungible tokenlere (NFT) olan ilgisi, patlamasını büyük ölçüde tetikledi. NFT pazarının popülaritesi de CHZ tokenlerinin yükselmesine katkıda bulundu. NFT pazarının toplam işlem hacmi, geçen yıla göre %7450 tam artışla 342 milyon dolara ulaştı. NFT ticaret platformu OpenSea’nın şubat ayında toplam işlem hacmi 93,9 milyon dolara ulaştı ve bu, ocak ayındaki toplam işlem hacminin 11,68 katı kadar rekor bir yüksekliğe ulaştı. Dahası, OpenSea kullanıcılarının toplam sayısı 60.000’i de aştı.

2)Blockchain fintech şirketi Chiliz, 50 milyon dolarlık bir yatırım genişletme planı yayınladı

CEO Alexandre Dreyfus, 2021 için daha geniş küresel genişleme planlarının bir parçası olarak NBA, NFL, MLB, NHL ve MLS’nin önde gelen franchiselarını hedeflemek için 2 Mart’ta ABD genişlemesine 50 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. CHZ fiyatı da kaçınılmaz bir artış elde etti.

3)NFT’nin Google küresel arama hacmi DeFi’yi (merkezi olmayan finans) geçti

Google’ın küresel arama hacmine göre, NFT’nin (mavi) küresel arama hacmi bu yıl önemli bir sıçrama yaptı ve merkezi olmayan finansın (kırmızı) arama hacmini büyük ölçüde geçti..
4)Chiliz tarafından oluşturulan “fan token”lar birçok ana kripto para birimi borsasında piyasaya sürüldü

3 Mart’ta, platformda spot işlemler gerçekleştirmek için CHZ dünyanın önde gelen kripto para birimi spot ve türev borsası OKEx listesine eklendi. CHZ, OKEx, Binance ve Huobi Global gibi kripto borsalarında işlem görüyor.

5)Paris Saint-Germain’in (PSG) Şampiyonlar Ligi çeyrek finallerine ilerlemesi, futbol tabanlı dijital taraftar tokenlerine olan talebi artırdı

Paris Saint-Germain‘in Şampiyonlar Ligi’nin çeyrek finallerine doğru ilerlemesi, dünyanın önde gelen birçok spor kuruluşunun büyük kripto para borsalarında işlem hacminde bir artışa neden oldu ve 550 milyon dolarlık bir işlem hacmi ile sonuçlandı.

You cannot copy content of this page