Nefise Karatay Kimdir?

02.07.2021
Nefise Karatay Kimdir?

Nefise Karatay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Eski Türkiye güzellerinden olan Karatay, kariyerini bir süre model ve mankenlikle ilerlettikten sonra dizi ve sinema oyunculuğuna adım attı. Özellikle 90’lı yıllarda magazin dünyasında adından sıkça söz ettirdi. Birinci olduğu güzellik yarışmasından önce radyo sunuculuğu yapan Karatay’ın o dönemde rol aldığı birkaç yapım da oldu. 2009 yılında CNN Türk kanalında Afiş adlı programı sunmaya başladı. Bu programı senelerce devam etti. Ayrıca sağlık programı da sundu.

Nefise Karatay Nereli?

Almanya’nın Hessen kentinde doğdu. Daha sonra ailesi Türkiye’ye yerleşti. Babası Orhan Karatay aslen İstanbullu’dur ancak Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi’ne bağlı Zeytinli Köyüne yerleşti.

Nefise Karatay Kaç Yaşında?

26 Nisan 1976 tarihinde gurbetçi bir ailenin kızı olarak Almanya’da doğan Karatay, Boğa burcudur. Güzel oyuncu, 2021 yılı itibariyle 45 yaşındadır.

Nefise Karatay Oynadığı Diziler

1997’da İnterstar (Star TV) televizyonunun tertip ettiği yarışma sonucu Türkiye Güzeli seçildi. Bu dereceden sonra manken ve modellikle uğraştı. Bundan sonra da birçok dizi ve sinema projelerinde yer aldı.

İlk defa Mirasyediler dizisi için kamera karşısına geçti. Bu diziyi daha sonra Eltiler izledi. Bu dizide Yaprak karakterini oynadı. 2001 yılındaki Avcı dizisine Suzan Nober rolüyle dâhil oldu. 2002 yılında Beşik Kertmesi ve Kurşun Asker dizilerinde roller aldı.

Sonrasında Uy Başıma Gelenler’de Zeynep, Üç Kadın’da Naz, Çılgın Yuva’da Azra karakterlerine hayat verdi.

Dizi sektöründe adının daha geniş bir kitle tarafından duyulmasına neden olan Kurtlar Vadisi Pusu’nun ilk 26 bölümünde kadroya katıldı. Güzel oyuncu, bu dizide Ahu Toros karakterine can verdi. Afiş yapımında yer alan Karatay, dizi yapımlarına uzun süre ara verdikten sonra 2020 yılında yeniden ekranlara döndü. Kanal D’de yayımlanan Bir Annenin Günahı dizisinde Nazan Güngör rolünü oynadı. Ancak dizi, reytinglere yenik düşerek, beşinci bölümde ekranlara veda etti.

Yıllarına göre Nefise Karatay’ın oynadığı diziler:

1995 – Mirasyediler

1997 – Eltiler

1997 – Number One

2001 – Yeni Hayat

2001 – Avcı

2002 – Beşik Kertmesi

2002 – Kurşun Asker

2004 – Uy Başıma Gelenler

2005 – Üç Kadın

2005 – Çılgın Yuva

2006 – Meçhule Gidenler

2007–2008 – Kurtlar Vadisi Pusu

2020 – Bir Annenin Günahı

Nefise Karatay Oynadığı Filmler

Yıldız oyuncu, 2001 yılında ilk defa bir sinema filmi için kamera karşısına geçti. Bu filmi daha sonra O Kadın izledi. Para=Dolar filminde Yasemin olarak izlediğimiz sanatçı, Kara Murat: Mora’nın Ateşi’nde ve Direniş Karatay’da rol aldı. Onu, Direniş Karatay’da Fatma Bacı olarak izledik.

Yıllarına göre Nefise Karatay’ın oynadığı filmler:

2001 – İkinci Şans     

2007 – O Kadın         

2008 – Para=Dolar     

2011 – Kara Murat: Mora’nın Ateşi  

2018 – Direniş Karatay          

Nefise Karatay Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hayatı

90’lı yıllarda Şovmen Mehmet Ali Erbil’le yaşadığı aşkla uzun süre gündemde kaldı. Hatta çiftin o dönem verdiği pozlar, aylarca gündemde kaldı. Bu pozlar sonrasında Nefise Karatay ile babasının arası açıldı.

Ayrıca güzel oyuncu, 15 Temmuz 2012 tarihinde işadamı Yusuf Day ile Esma Sultan Yalısı’nda evlendi. Çiftin bu evlilikten Maya Day adında bir kız çocukları bulunuyor.

Nefise Karatay ayrıca, sosyal medyayı da aktif biçimde kullanıyor. Başarılı isim, Instagram’da @nefisekaratayofficial adlı hesaptan sık sık paylaşımlarda bulunuyor. Sanatçının bu hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 131 bin hesap sahibi takip ediyor.

You cannot copy content of this page