Nehir Erdoğan Kimdir?

18.07.2021
Nehir Erdoğan Kimdir?

Nehir Erdoğan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Sunucu, dizi ve sinema oyuncusu olan Nehir Erdoğan, Hıncal Uluç ile birlikte TRT ekranlarında Pazar günleri eğlence programı sunarak ilk kez ekranlarda göründü. Bunun dışında 2008’de Kanal D ekranlarında Popstar sunucusu olarak bulundu. Bu programı, Osmantan Erkır ile sundu.

Erdoğan, özellikle son dönemlerde, TRT 1’de yayımlanan Benim Adım Melek dizisindeki başarısıyla adından söz ettiriyor.

Nehir Erdoğan Nereli?

İzmir’de doğan oyuncu aslen Malatyalı’dır. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de okudu. Lisani eğitimini de Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinde tamamladı. Bir dönem Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadı. Ardından yeniden İstanbul’a yerleşti.

Nehir Erdoğan Kaç Yaşında?

16 Haziran 1980 tarihinde dünyaya geldi. İkizler burcu olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 41 yaşındadır.

Nehir Erdoğan’ın Oynadığı Diziler

Güzel yıldız, ilk defa Koçum Benim adlı TRT 1 yapımı için ekranların karşısına geçti. Bu dizide yardımcı karakter olan Pelin’i canlandırdı. Tarık Akan’ın başrolünde oynadığı dizi, hem Erdoğan hem de birçok oyuncunun kariyerini çizen önemli bir yapım oldu. Dizide, Ebru Cündübeyoğlu, Engin Altan Düzyatan, Ozan Güven ve Yunus Günçe gibi o dönem için genç denebilecek birçok oyuncu da yer aldı.

Erdoğan’ın bir başka dizisi de Estağfurullah Yokuşu idi. Bu yapımla başrol oyuncu rollerinin aranılan isimlerinden oldu. Güzel oyuncu, Estağfurullah Yokuşu’nda Gümüş rolünü canlandırdı.

Bu dizinin ardından kısa bir süre Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadı. Sonrasında Kanal D’de yayımlanan Yabancı Damat için yeniden kamera karşısına geçti. Yunan ve Türk iki gencin sevdası üzerinden iki ülke ilişkilerini de ele alan Yabancı Damat; Gaziantep, İstanbul ve Atina’da çekildi.

3 sezon süren bu yapımın akabinde Tatlı Bela Fadime’de Fadime’yi oynadı.  Ünlü isim, Ay Işığı – Avukatlar’da Başak Aydost, Aşk Bir Hayal’da Asmin, Son’da Aylin Karan, Reaksiyon’da Duygu karakterlerine hayat verdi. Reytinge yenik düşen Star TV yapımı Reaksiyon’dan sonra ki durağı İnternet dizisi Fi oldu. Onu izleyiciler Fi’de Nilay, İkizler Memo – Can’da Melek Caneri rolleriyle izledi. 2019’da yayına başlayan TRT 1 yapımı Benim Adım Melek’te de tıpkı İkizler Memo-Can’daki gibi Melek karakteriyle ekranlarda göründü. Sanatçı, bu dizide Melek Karadağ karakterine can verirken Yabancı Damat’ına ardından yine Gaziantep ağırlıklı çekimleri olan bir başka dizide rol üstlendi.

Yıllarına göre Nehir Erdoğan’ın oynadığı diziler:

2003- Koçum Benim

2003 – Estağfurullah Yokuşu

2004 – 2007 – Yabancı Damat

2007 – 2008 – Tatlı Bela Fadime

2008 – Ay Işığı – Avukatlar

2009 – 2010 – Aşk Bir Hayal

2012 – Son

2014 – Reaksiyon

2017 – Fi

2018-2019 – İkizler Memo-Can

2019 – Benim Adım Melek

Nehir Erdoğan Oynadığı Filmler

Başarılı sanatçı, 2003 ile 2014 arasında dört sinema filminde oynadı. Hababam Sınıfı Merhaba’da iki rolle yer alan Erdoğan, bu yapımda hem Arzu hem de Kız İsmail karakterlerini canlandırdı. İzleyiciler onu, Okul ’da Güldem, Meleğin Sırları’nda Ebru ve Silsile’de Ece olarak izledi.

Yıllarına göre Nehir Erdoğan’ın oynadığı filmler:

2003 – Hababam Sınıfı Merhaba

2004 – Okul

2008 – Meleğin Sırları

2014 – Silsile

Nehir Erdoğan Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Erdoğan’ın başından bir evlilik geçti. Güzel oyuncu, 2014 yılında Ahmet Sesigürgil ile evlendi. Çift, 2017 yılında boşandı.

Başarılı yıldız. Sosyal medyayı da aktif şekilde kullanıyor. @nehirlefou olan Instagram hesabı üzerinden sık sık fotoğraf paylaşımlarında bulunuyor. 2021 yılı Mart ayı itibariyle Instagram hesabını 101 bin hesap takip ediyor. 

You cannot copy content of this page