Nergis Kumbasar Kimdir?

18.07.2021
Nergis Kumbasar Kimdir?

Nergis Kumbasar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Diziler

Türk dizi, sinema, reklam oyuncusu, senarist, sunucu ve eski manken.

Özellikle 80 ve 90’lı yıllarda adını birçok önemli yapımda duyurdu. Güzel oyuncu, şovmen ve oyuncu Mehmet Ali Erbil’in ikinci eşi olarak da adını daha geniş kitlelere duyurdu. Çiftin bu evlilikten Yasmin adında bir kız çocukları bulunuyor. Mehmet Ali Erbil de dört evlilik yaptı ve bu dört evliliğin üçünden toplam üç çocuk babasıdır.

Nergis Kumbasar Nereli?

Ankara ilinde doğdu. Aslen Rizeli’dir. Babası Abidin Kumbasar, Kardiyoloji ve İç Hastalıkları alanında ihtisas sahibi olan bir Profesördür. Babasının akademik çalışmaları sebebiyle anaokulunu ABD’de okudu. TED Ankara Koleji mezunu olan Kumbasar, Ankara İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi İktisat bölümü terktir.

Nergis Kumbasar Kaç Yaşında?

25 Mayıs 1963 tarihinde doğdu. İkizler burcu olan sanatçı, 2021 itibariyle 58 yaşındadır.

Nergis Kumbasar Dizileri

Güzel oyuncu, TRT 1’de 1985 yılında Dokuzuncu Hariciye Koğuşu adlı diziyle oyunculuk kariyerine başladı. Burada Nüzhet karakterine can verdi. Daha sonra 2000 yılına dek, dizilerde boy gösterdi. Başarılı oyuncu, Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Berna adıyla izleyicinin karşısına çıktı. Ardından Tam Pansiyon’da Şermin olarak göründü. Oyuncu, 2005’te Kevser rolüne hayat verdi.

Kumbasar, adının dizi oyunculuğunda en fazla duyulmasına neden olan yapımlarından Acemi Cadı için ekranlara çıktı. Daha sonra Papatyam’da Semiha, Kiralık Aşk’ta ise Neriman İplikçi rollerinde oynadı. Türk Malı’nın ikinci defa yayımlandığı 2017 senesinde ise Şaduman Sümbül karakteriyle izlendi. Kumbasar, Darısı Başımıza’da Canan Tekinsoy ve İyi Günde Kötü Günde’de Perihan rollerini canlandırdı.

Ayrıca son olarak bir internet dizisinde de bulundu. Acun Ilıcalı’nın Exxen adlı internet platformu için yeniden çekilen Sihirli Annem’de rol alıyor.

Yıllarına göre Canan Kumbasar’ın oynadığı diziler:

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu – 1985

Eyvah Kızım Büyüdü  -2000

Tam Pansiyon – 2004

Çapkın – 2005

Acemi Cadı – 2006-2007

Papatyam – 2009-2011

Kiralık Aşk – 2015-2017

Türk Malı – 2017

Darısı Başımıza – 2018

İyi Günde Kötü Günde – 2020

Sihirli Annem – 2021 (İnternet dizisi)

Nergis Kumbasar Oynadığı Filmler

Başarılı yıldız, ilk defa 1989 yılında bir sinema filmi için kamera karşısına geçti. O sene, Sevmek ve Ölmek Zamanı adlı filmde Aysun rolünü oynadı. Ardından Muhteris Ruhlar filminde ise Rüstem’in Kuzeni rolündeydi. Neva’da Ilgın’ın Annesi karakteriyle gördüğümüz Kumbasar, Çat Kapı Aşk dizisinde de Ayten rolüyle kamera karşısına çıktı.

Güzel oyuncu, Evimin Erkeği ve Sardunya Sokağı adlı dizilerin senaristliğini de yaptı. Bu iki dizi de 2007 yapımlıdır.

Nergis Kumbasar Oynadığı Reklamlar

Kumbasar. 2016 yılında iki reklam filminde oynadı. Bu reklamlardan biri Lipton, diğeri ise Signal markaları içindi.

Nergis Kumbasar’ın yıllarına göre oynadığı filmler:

Sevmek ve Ölmek Zamanı – 1989

Muhteris Ruhlar  -2002

Neva – 2013

Çat Kapı Aşk  – 2019

Nergis Kumbasar Özel Hayatı ve Sosyal medya Hesabı

Sanatçı, 1989 yılında şovmen Mehmet Ali Erbil ile evlendi. Çiftin Yasmin adında bir kız çocuğu bulunuyor. Çift, daha sonra ayrıldı.

Ayrıca Kumbasar’ın Deniz isminde bir erkek kardeşi vardır. Bunun dışında babası, TRT eski sunucusu Canan Kumbasar ile evlendi. Yani ünlü sunucu Canan Kumbasar, Nergis Kumbasar’ın üvey annesidir. Nergis Kumbasar’ın, babasının bu evliliğinden de Genco Güralp adında bir erkek kardeşi var. 

Nergis Kumbasar, sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. Sanatçı, Instagram hesabından sık sık paylaşımlarda bulunuyor. @nergiskumbasar olan Instagram hesabını 2021 yılı Mart ayı itibariyle 461 bin kişi takip ediyor.

You cannot copy content of this page