Nesrin Cavadzade Kimdir?

27.09.2021
Nesrin Cavadzade Kimdir?

Nesrin Cavadzade Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri, Filmleri

Dizi ve sinema oyuncusu olan Nesrin Cavadzade, Türkiye’ye 1993 yılında, henüz 11 yaşındayken ailesiyle yerleşen bir Azerbaycan Türkü’dür. İngilizce, Rusça, İspanyolca, Arapça ve Fransızca bilen sanatçı, özellikle Yasak Elma dizisindeki Şahika karakteri ile dikkat çekti.

Nesrin Cavadzade Nereli?

Azerbaycan’ın Bakü kentinde doğdu. Küçük yaşlarda Türkiye’ye geldi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Mezuniyetinin ardından Şahika Tekand Studio’da oyunculuk üzerine eğitimler aldı.

Nesrin Cavadzade Kaç Yaşında?

30 Temmuz 1982 tarihinde dünyaya gelen sanatçı Aslan burcudur. 2021 yılı itibariyle 39 yaşındadır.

Nesrin Cavadzade’nin Oynadığı Diziler

İlk defa 2007 yılında Yersiz Yurtsuz dizisiyle kamera karşısına geçti. Atv’de yayımlanan 2007 yapımı olan dizide Suna karakterine hayat verdi. Bu dizide Ferdi Tayfur, Kubilay Güleçoğlu, Aykut Oray, Mustafa Üstündağ gibi isimlerle ekran karşısında bulundu.

Daha sonra Samanyolu dizisinde Melek rolüne hayat verdi. Sanatçıyı Al Yazmalım dizisinde ise Ayça karakteriyle izledik. Ağır Roman Yeni Dünya adlı dizinin kadrosunda da yer alan Cavadzade, burada Kara Leyla rolünü oynadı. Sanatçıyı ardından Görüş Günü’nde Lale, Kış Güneşi’nde Efruz, Bizim Hikaye’de Tülay Sertkaya, Yasak Elma’da Şahika, Bir Başkadır’da Melisa rolleriyle izledik.

Özellikle Yasak Elma’da canlandırdığı Şahika rolüyle hem adını hem de hayran kitlesini daha geniş kitlelere duyurmayı başardı. Kazanmak için her yolun geçerli olduğuna inanan bir kadını başarıyla canlandırıyor. Bu önemli dizide Erdal Özyağcıalr, Şevval Sam, Berk Oktay gibi isimlerle kamera karşısına geçti.

Nesrin Cavadzade’nin yıllarına göre oynadığı diziler:

2007 – Yersiz Yurtsuz

2010 – Samanyolu

2011 – Al Yazmalım

2012 – Ağır Roman Yeni Dünya

2013 – Görüş Günü Kadınları

2014 – Küçük Ağa

2016 – Kış Güneşi

2017 – 2018 -Bizim Hikaye

2019 – Yasak Elma

2020 – Bir Başkadır (İnternet Dizisi)

Nesrin Cavadzade’nin Oynadığı Sinema Filmleri

2007 yılında Pazar – Bir Ticaret Masalı filmiyle sinema anlamında ilk defa kamera karşısına geçti. Bu filmde Eczacı rolünü canlandırdı.

Nesrin Cavadzade’nin yıllarına göre sinema filmleri:

2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı

2008 – Dilber’in Sekiz Günü

2009 – Gitmek: Benim Marlon ve Brandom

2010 – Acı

2011 – Güzel Günler Göreceğiz

2011 – Yangı Var

2013 – Derin Nefes Al

2014 – Kuzu

2014 – Annemin Şarkısı

2014 Son Mektup

2018 – El desentierro

Nesrin Cavadzade’nin Kazandığı Ödüller

Sanatçı, kariyerinin ilk yıllarından itibaren birçok yapımda ödüle uzanmayı başardı. 2008 yılında oynadığı Dilber’in Sekiz Günü adlı filmdeki Dilber rolüyle 4 ayrı ödül kazandı. Sanatçı bu film sonrası; 19. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, 3. Erzurum Dadaş Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve 42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Performansı’na layık görüldü.

2011 yılındaki Güzel Günler Göreceğiz filmindeki Anna karakteri ile de iki ödül kazandı. 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve 23. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı. Aynı yıl Yangın Var filmiyle 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde de En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne uzandı.

2014 yılında da Kuzu filmiyle 51. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Nesrin Cavadzade’nin Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Sanatçının adı basında, meslektaşı Gökhan Alkan ile anılıyor.

Bunun dışında @nesrin.cavadzade olan Instagram hesabını 2021 yılı Nisan ayı itibariyle iki buçuk milyon kişi takip ediyor.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page