Nevşin Mengü Kimdir? Biyografisi, Nevşin Mengü babası kimdir, ne zaman öldü?

17.01.2023
Nevşin Mengü Kimdir? Biyografisi, Nevşin Mengü babası kimdir, ne zaman öldü?

Nevşin Mengü 2 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da doğdu. Türk gazeteci ve sunucu.

Nevşin Mengü ilköğrenimini Ankara’da, ortaöğrenimini Ted Ankara Kolejinde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesinde “Türkiye üzerine toplumsal incelemeler” başlıklı teziyle tamamladı. “Özgürlüklere bakış açısı” ve “kimlikleri tanıma” anlamında liberal olduğunu dile getirmiştir. Bir röportajında çocukluğundan beri vegan olduğunu söylemişti.

Nevşin Mengü’nün babası Şahin Mengü, Ankara’daki evindeyken bir anda fenalaşması ve burun kanaması üzerine hastane başvurmuştur. Tedavi altına alınan Şahin Mengü, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamamış ve vefat etmiştir. Gazeteci Nevşin Mengü ve Zafer Partisi genel başkan yardımcısı Burak Mengü’nün babaları olan Şahin Mengü, 4 Nisan 1958’de Kastamonu’da doğmuştur. Türk avukat ve siyasetçidir. 

Nevşin Mengü Kardeşi Kimdir? 

Nevşin Mengü, 2 Mayıs 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Zafer Partisi genel başkan yardımcısı Burak Mengü’dür. İlkokulu Ankara’da okumuştur. Ortaokulu ise Ted Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olmuştur. Türk gazeteci olan Nevşin Mengü, gazetecilik kariyerine ilk 2005 yılında Kadınlar Kulübü programını sunarak başlamıştır. Gazetecilik kariyerine ise halen devam etmektedir.  

Nevşin Mengü Kaç Kardeş?

Nevşin Mengü, 2 Mayıs 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Zafer Partisi genel başkan yardımcısı Burak Mengü’dür. Kendisi de dahil 2 kardeşlerdir. İlkokulu Ankara’da okumuştur. Ortaokulu ise Ted Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olmuştur. Türk gazeteci olan Nevşin Mengü, gazetecilik kariyerine ilk 2005 yılında Kadınlar Kulübü programını sunarak başlamıştır. Günlük haber sunmaktadır. Çeşitli televizyon kanallarında programlar ve haberler sunmuştur. Gazetecilik kariyerine ise halen devam etmektedir.  

Nevşin Mengü Nerede Yaşıyor?

Nevşin Mengü, 2 Mayıs 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Nevşin Mengü İstanbul’da yaşıyor. İlkokulu Ankara’da okumuştur. Ortaokulu ise Ted Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olmuştur. Türk gazeteci olan Nevşin Mengü, gazetecilik kariyerine ilk 2005 yılında Kadınlar Kulübü programını sunarak başlamıştır. Günlük haber sunmaktadır. Çeşitli televizyon kanallarında programlar ve haberler sunmuştur. Gazetecilik kariyerine ise halen devam etmektedir. Şimdilerde ise Orta Sayfa isimli bir televizyon programında yer almaktadır.

Televizyonculuğa 2005 yılında Kanaltürk televizyonunda başlamış ve bu kanalda Kadınlar Kulübü adlı programı sunmuştur.

Bir yıl sonra Habertürk’te muhabirliğe başlayan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine bu kanaldaki görevini bıraktı ve 1,5 yıl ajansın Tahran temsilciliğini yaptı.Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ta bir süre görev alan sunucu, altı ay Hürriyet gazetesinde de çalışmıştı. CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yaptı.

Nevşin Mengü Çocuğu Var Mı?

Nevşin Mengü, 2 Mayıs 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Evli değildir. Ve çocuğu yoktur. Gazeteci Nevşin Mengü ve Zafer Partisi genel başkan yardımcısı Burak Mengü’nün babaları olan Şahin Mengü, 4 Nisan 1958’de Kastamonu’da doğmuştur. Türk avukat ve siyasetçidir. Türk gazeteci olan Nevşin Mengü, gazetecilik kariyerine ilk 2005 yılında Kadınlar Kulübü programını sunarak başlamıştır. Günlük haber sunmaktadır. Çeşitli televizyon kanallarında programlar ve haberler sunmuştur. Gazetecilik kariyerine ise halen devam etmektedir. 

Nevşin Mengü Ne Zaman Kovuldu?

Nevşin Mengü, CNN Türk yönetimi tarafından kovulmuştur. 2017 yılında canlı yayında ana haber spikerliği yaparken bir haber hakkındaki küçümser tavırları yüzünden kanal yönetimi tarafında işine son verilmiştir. Nevşin Mengü’nün işten kovulması üzerine çıkan dedikodular ise CNN Türk kanal yönetimini çileden çıkarmış ki bu işten çıkarılması neden olmuştur. Aynı zamanda gazetecilik kariyerine ise halen devam etmektedir. 

You cannot copy content of this page