Nil Erkoçlar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri, Filmleri

29.09.2021
Nil Erkoçlar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri, Filmleri

Dizi ve sinema oyuncusu olan Erkoçlar, 2000’li yıllarda birçok dizi ve reklam filmiyle ekranlarda göründü. Özellikle Emret Komutanım adlı dizi ile adını duyuran Erkoçlar’ın adını daha geniş kitlelere duyurduğu gelişme ise geçirdiği seri operasyonlarla cinsiyetini değiştirmesi oldu. İki sene hormon tedavisi gören oyuncu, 2013 yılında ameliyatla cinsiyet değiştirdi ve erkek oldu. Bu operasyondan sonra ise Nil olan adını Onur Rüzgar olarak değiştirdi. Oyuncu, 2013 yılından itibaren Onur Rüzgar Erkoçlar adını kullanıyor.

Nil Erkoçlar Nereli?

İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk yapan Erkoçlar, reklam filmleriyle ekran karşısına ilk adımlarını attı. Bu dönemde Gaye Sökmen Ajansı ile çalıştı. İstanbul Suadiye Lisesi’nde ve TÜRVAK’ta okudu. Ardından sinema üzerine eğitim gördü. Bir dönem Show TV’de sunuculuk da yaptı.

Nil Erkoçlar Kaç Yaşında?

26 Mart 1986 tarihinde dünyaya geldi. Koç burcu olan sanatçı, 2021 yılı itibariyle 35 yaşındadır. Özellikle cinsiyet değiştirmeden önce birçok yapımda rol aldı.

Nil Erkoçlar’ın Oynadığı Diziler

İlk defa 2002 yılında Seni Yaşatacağım dizisinde rol aldı. Başrolünde Berna Laçin’in bulunduğu bu dizide Özlem rolünü canlandırdı. Bu diziyi daha sonra Bütün Çocuklarım izledi. Irmak Kıroğlu’nu oynadığı Bütün Çocuklarım’ı, adını daha geniş kitlelere duyurduğu Emret Komutanım izledi. Foto Fato karakteriyle yer aldığı bu dizde Arda Kural, Sermiyan Midyat, Ufuk Özkan, Engin Hepileri, İsrafil Köse, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener gibi oyuncularla kamera karşısına geçti. 2008 yılında Elif dizisinde Yağmur’u, Üvey Aile dizisinde ise Özlem Orakçı’yı oynadı.

Kısa sürede uzun bir yol kat eden Erkoçlar’ı, Hesaplaşma’da Defne, Maskeli Balo’da Zehra, Çakıl Taşları’nda Zeynep olarak izledik.

Erkoçlar, 2013 yılında ameliyat olarak cinsiyet değiştirdiğini açıklamadan önce ki son dizisi ise TRT 1’de Ramazan ayına mahsus çekilen Yamak Ahmet oldu. İkinci sezonunda dâhil olduğu bu yapımda Anna rolüne hayat verdi.

Nil Erkoçlar’ın Oynadığı Sinema Filmleri

Sanatçı, 2021 yılına kadar bir tane sinema filminde rol aldı. 2006 yılında Emret Komutanım Şah Mat ile ekranların karşısına çıkan Erkoçlar, daha sonra hiçbir filmde rol almadı. Erkoçlar; Mustafa Altıoklar ile Taner Akvardar’ın yönettiği bu filmde Sarp Levendoğlu, Mehmet Ali Erbil, Seda Akman, Ahmet Mümtaz Taylan, Dost Elver, Hamdi Alkan, Ferdi Kurtuldu, Ufuk Özkan ve Orçun Kaptan gibi oyunculara eşlik etti.

Nil Erkoçlar’ın Oynadığı reklam Filmleri

Oyuncu, adını değiştirmeden önce bazı reklam filmlerinde de rol aldı. Bunlar içerisinde en akılda kalanı ise Hülya Avşar, Hande Katipoğlu, Tuba Büyüküstün ve Yasemin Ergene ile birlikte kamera karşısına geçtiği Molped reklamıdır. 2002 yılındaki bu reklamın ardından 2010 yılında ise Cem Yılmaz ile beraber Türk Telekom reklamında oynadı.

Nil Erkoçlar’ın Özel Hayatı

Sanatçı, geçirdiği operasyon ve hormon tedavileri sonrasında cinsiyet değiştirdi. Bu operasyondan bir süre sonra ise evlendi. 2017 senesinin Şubat ayında Tuğba Beyazoğlu ile nişanlandı. Çift, aynı senenin 27 Eylül günü, dünya evine girdi.

Nil Erkoçlar’ın Sosyal Medya Hesabı

Erkoçlar, sosyal medyayı da aktif şekilde kullanıyor. Hem Instagram hem Twitter hesabı bulunuyor. Twitter hesabını fazla tercih etmeyen Erkoçlar, Instagram hesabından sık sık paylaşımlarda bulunuyor. Twitter’da ruzgarerkoclar8, Instagram’da @ruzgar_erkoclar adreslerinden paylaşımlar yapıyor. 2021 yılı Nisan ayı itibariyle Instagram hesabını 272 bin hesap sahibi takip ediyor. Ayrıca Erkoçlar’ın eşi Tuğba Erkoçlar da Instagram’da oldukça aktiftir. @tugba.erkoclar olan Instagram hesabını 169 bin kişi izliyor.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page