Nil Karaibrahimgil Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri, Filmleri, Albümleri

29.09.2021
Nil Karaibrahimgil Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri, Filmleri, Albümleri

 

Şarkıcı, yazar, dizi, sinema ve reklam oyuncusu olan Nil Karaibrahimgil, şarkıcılığından ziyade, Turkcell reklamındaki ‘Özgür Kız’ karakteri ile adını duyurdu. Ses sanatçısı, besteci ve söz yazarı Suavi Karaibrahimgil’in kızı olan sanatçı, küçük yaşlardan itibaren müzikle uğraştı. Televizyon sektörüne girişi ise henüz adının çok bilinmediği dönemlerde Cornetto, Bellona, Ülker, Cola Turka, Turkcell gibi ulusal şirketlerin reklamlarına yaptığı müziklerle oldu.

Nil Karaibrahimgil Nereli?

Tam adı Ferhan Nil olan sanatçı, Ankara’da doğdu. Babası Suavi Karaibrahimgil de Ankara doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümünü bitirdi. Öğrencilik yıllarında, ileride eşi olacak olan Serdar Erener’in reklam şirketinde metin yazarlığı yaptı.

Nil Karaibrahimgil Kaç Yaşında?

17 Ekim 1976 tarihinde dünyaya geldi. Terazi burcu olan güzel sanatçı, 2021 yılı itibariyle 45 yaşındadır. Başarılı isim, sadece reklam ve müzik sektöründe değil, dizi-sinema sektöründe de yeteneğini sergiledi.

Nil Karaibrahimgil’in Oynadığı Diziler

Kariyerinde birkaç dizi dilme konuk oyuncu olarak dâhil oldu. Katıldığı dizilerin şu ana kadar hepsi de Gülse Birsel’in yazıp oynadığı dizilerdir. Sanatçı ilk defa, Avrupa Yakası’nın dördüncü sezonunda, 2007 yılında Sezen Aksu ile birlikte rol aldı. Katıldıkları bu bölüm, yapımın 100. Bölümüydü. 2012 yılında ise Yalan Dünya’nın 11. ve 23. Bölümlerinde bulundu. 2018’deki Jet Sosyete’nin 15. Bölümünde oynayarak konser vermişti.

Bunun dışında 2016’da Müdür Ne’ptın?’ın 5. bölümünde Tolga Çevik’e eşlik etti.

Nil Karaibrahimgil’in Oynadığı Filmler

Başarılı isim, bir kere de sinema filminde rol aldı. Karaibrahimgil, Cem Yılmaz’ın yazıp oynadığı, 2008’de gösterime giren A.R.O.G. filminde Mimi karakterini canlandırdı.

Nil Karaibrahimgil’in Albümleri

İlk kez 2002 yılında albümünü çıkardı. Nil Dünyası adlı bu çalışmada 13 eser bulundu.

Nil Dünyası’ndaki şarkıların isimleri: İntro, Erkekler Yüzünden, Evlenmek Gerek, XL, Kek, Pelin, Ama, Uzaylı, Babama N’olmuş, Kış Şarkısı, Rüzgâr, Resmen Aşığım ve Madonna Olacakmış

2004 çıkışlı Nil Fm adlı albümünde Sinema, Bütün Kızlar Toplandık, Çocuk da Yaparım Kariyer de isimli şarkılar, çıkış parçaları olarak dikkat ekti.

Nil FM albümündeki parçalar: Nil FM jingle, Sinema, Bütün Kızlar Toplandık, Gitme Yoksa, Akbaba, Havuz Problemi, Bronzlaşmak, Ben Aptal mıyım?, Vahdettin, Meyve Tabağı, Bencil, Çocuk da Yaparım Kariyer de ve Reklamlar

2006 çıkışlı Tek Taşımı Kendim Aldım albümündeki şarkılar: Pırlanta, Kamikaze , Siz, Bu Mudur?, Sarhoş, Neyin Var Bugün?, Peri Ft. Ayben, Bambaşka, Parçalı Bulutlu, Organize İşler Bunlar, Bu mudur? (Akustik versiyon) ve Pırlanta (Ozinga Remix)

2009 çıkışlı Nil Kıyısında adlı albümündeki şarkılar: Seviyorum Sevmiyorum, Çok Canım Acıyo, Yalnızlardanım, Ne Garip Adam, İlla, Eminim Sevmediğine, Duma Duma Dum, Kırık, Aşkımız Her Zamanki Gibi Tehlikede ve Yalnız Kalpler de Atarlar

2012 çıkışlı Ben Buraya Çıplak Geldim albümündeki şarkılar: He-Man, Ben Buraya Çıplak Geldim, İstanbuldayım, Kazablanka, Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum, Ay Gız Uyan, Kader Efendi, Nesi Var?, Allahımı Şaşırıcam, Yürüdün mü ve İstanbul’da Sonbahar

2019 çıkışlı Nil’den İyi Gelen Sesler adlı albümündeki şarkılar: Düşünceni Değiştir, İlik ile Düğme, İnşaat Var, Kendime Teşekkür, Like’la Mutluluk Olmaz, Niyet Hanım, Rüyasına Uyananlara ve Yeterince İyiyse Yeter

Nil Karaibrahimgil’in Özel Hayatı

Sanatçı, ünlü reklamcı Serdar Erener ile evlidir. 21 Ocak 2010 tarihinde evlenen çiftin Aziz Arif adında bir oğulları bulunuyor. Ayrıca Serdar Erener’in 1993’te evlenip 2001 yılında ayrıldığı ilk eşi Serra Erener’den, Ali Ömer Erener ve Emine Erener adlarında iki çocuğu daha vardır.

Bu arada Nil Karaibrahimgil, ülkemize 2003 yılında, tek Eurovision şampiyonluğunu getiren ünlü popçu Sertap Erener’in de yengesidir.

You cannot copy content of this page