Nur Fettahoğlu kimdir? Kaç Yaşında, Nereli ?

02.02.2022
Nur Fettahoğlu kimdir? Kaç Yaşında, Nereli ?

12 Kasım 1980 yılında Almanya’da dünyaya gelen Nur Fettahoğlu, Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun olmuştur.

Oyunculuğa Benden Baba Olmaz dizisiyle adım atan Nur Fettahoğlu kariyerindeki asıl çıkışı 2008-2010 yılları arasında Peyker karakterine hayat verdiği Aşk-ı Memnu dizisi sayesinde yakalamıştır.

Daha önce Muhteşem Yüzyıl, Filinta, Kardeş Çocukları, Babil, Hükümsüz, Bozkır, Fi, Kurtlar Vadisi Filistin gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2021 yılında Kağıt Ev dizisiyle geçmiştir.

Nur Fettahoğlu 12 Kasım 1980’de Sinan ve Fatma Fettahoğlu’nun beş çocuğundan biri olarak Duisburg, Almanya’da doğdu. Baba tarafından Arnavut kökenli Giritli, anne tarafından ise Kosovalı Arnavut olan aile üyeleri Rize’ye göç etmiştir.

Sırasıyla Beşiktaş Lisesi ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümünden mezun olan Nur, çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra, Sky Türk’te borsa spikerliği yapmaya başladı.

Kurtlar Vadisi Filistin filminde Necati Şaşmaz’la başrolü paylaştı. Ayrıca Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mahidevran Sultan’ı canlandırmıştır. Mahidevran Sultan rolünde yardımcı başrol olarak birçok ödül almış, beğeni toplamıştır. Ardından Kanal D ekranlarında Hayat Yolunda adlı dizide Şafak adında bir doktoru canlandırmıştır. Filinta dizisine katılmıştır.

Dizide Boris Zaharyas’ın can düşmanı Süreyya rolünde yer almıştır.