Nur Fettahoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

29.09.2021
Nur Fettahoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Nur Fettahoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Oyuncu, sunucu ve moda tasarımcısı olan Nur Fettahoğlu, yer aldığı birçok diziyle, özellikle de Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Mahidevran Sultan rolüyle adını geniş kitlelere duyurmayı başardı.  

Hayranları, ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu’nun hayatını merak ediyor. Bunun için Nur Fettahoğlu’nun biyografisini araştırıyor. “Nur Fettahoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, nereden mezun, oynadığı diziler ve filmler ne, hangi filmlerde hangi rolleri canlandırdı, evli mi çocuğu var mı, sosyal medya hesapları bulunuyor mu?” gibi sorular üzerinden ünlü oyuncunun yaşamını öğrenmek isteyenler, aradıkları soruların yanıtlarını haberimizde bulacak.

Nur Fettahoğlu Nereli?

Almanya’nın Duisburg şehrinde doğdu. Aslen memleketi Rize’dir. Ailesi, Rize’ye de Arnavutluk üzerinden göç etti. Almanya’dan ayrıldıktan sonra Türkiye’ye yerleşen sanatçı, İstanbul’da Beşiktaş Lisesi’ni bitirdi. Fettahoğlu, lisans tahsilini ise İstanbul Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümünde yaptı. Üniversiteyi bitirmesiyle farklı bankalarda görev aldı, Sky Türk kanalında borsa spikerliği yaptı. Buradan sonra ise kariyeri oyunculuk alanında ilerledi ve 2007 yılında 16 bölümlük ‘Benden Baba Olmaz’ dizisiyle oyunculuğa ilk adımını attı.

Nur Fettahoğlu Kaç Yaşında?

12 Kasım 1980 tarihinde dünyaya geldi. Akrep burcu olan güzel yıldız, 2021 yılı itibariyle 41 yaşındadır.

Nur Fettahoğlu Dizileri

2007 yılında ‘Benden Baba Olmaz’ adlı dizi ile oyunculuğa ‘merhaba’ dedi. Bu yapımda Tülay rolünü canlandırdı.

Ardından, yine 2007 yılında Gönül Salıncağı dizisinde ekran karşısına geçti ve bu dizide de Aylin rolüyle yer aldı. 2008 ile 2010 yılları arasında Kanal D’de yayımlanan Aşkı Memnu dizisi ile Peyker, 2011 yılında Kurtlar Vadisi Filistin sinema filmi ile Simone, yine 2011 yılında Gişe Memuru sinema filmi ile Kadın, 2011 ile 2014 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisi ile Mahidevran Sultan, 2014 ile 2015 yılları arasında Hayat Yolunda dizisi ile Şafak Günay, 2015 ile 2016 yıllarında Filinta dizisi ile Süreyya, 2017 yılında Fi isimli internet dizisi ile Billur, 2017 ile 2018 yılları arasında Payitaht Abdülhamit dizisi ile Abhaz Prensesi Efsun, 2018 yılında internet dizisi Bozkır ile Dilara Efsun, 2019 yılında Kardeş Çocukları dizisi ile Umay Karay, 2020 yılında Babil dizisi ile Eda, 2021 yılında İnternet dizisi Hükümsüz ile Melek, 2021 Kâğıt Ev ile Aylin Fırtına karakterlerine can verdi.

Nur Fettahoğlu Kazandığı Ödüller

2011 – 2012 ve 2014 yıllarında, Ayaklı Gazete TV Yıldızları en iyi yardımcı kadın oyuncu, 2013 yılında da TUROB Başarılı Türk Dizileri Teşekkür ödüllerine lâyık görüldü. Başarılı oyuncu, bu ödüllere o yıllara adeta damgasını vuran Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Mahidevran Sultan rolündeki başarılı oyunculuğuyla uzandı.

Nur Fettahoğlu Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Oyuncu, iki kere nikâh masasına oturdu. Birinci evliliğini, Sky Türk’te borsa spikerliği yaparken tanıştığı Borsacı Murat Aysan ile gerçekleştirdi. Fettahoğlu ve Aysan, 2 Ağustos 2008 tarihinde dünya evine girdi. Ancak çift, 7 Nisan 2011 tarihinde boşandı. 

Fettahoğlu, ikinci evliliğini ise iş adamı Levent Veziroğlu ile 2013 yılında yaptı. Çiftin bu evliliklerinden, 16 Şubat 2016 tarihinde Elisa Güzin Veziroğlu adında bir kız çocukları dünyaya geldi. Fettahoğlu-Veziroğlu çifti, 25 Mart 2021 tarihinde İstanbul Aile Mahkemesinde anlaşmalı olarak boşandı.

Nur Fettahoğlu bir dönem, Kurtlar Vadisi serilerinin unutulmaz Polat Alemdar karakterine hayat veren oyuncu, yapımcı ve senarist Necati Şaşmaz ile de basında çok anılmıştı.

Güzel sanatçı, sosyal medyayı da aktif biçimde kullanıyor. Özellikle Instagram hesabından sık sık fotoğraf paylaşımlarında bulunuyor. Fettahoğlu, @eclipsnf adlı Instagram hesabını kullanıyor. Ünlü ismi, 2021 yılı Mart ayı itibariyle bu hesap üzerinden 1 milyon 600 bin hesap sahibi takip ediyor.

You cannot copy content of this page