Nurşim Demir Aybers Kimdir?

30.09.2021
Nurşim Demir Aybers Kimdir?

Nurşim Demir Aybers Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu olan Demir Aybers, birçok tiyatro oyunu sahneledi. Sanatçı, özellikle 2000’li yıllarda birçok dizide rol aldı. Oynadığı rollerde genellikle baskın karakterli, tuttuğunu koparan, çevresindekiler üzerinde etkili kadını canlandıran usta isim, dizilerin aranılan oyuncularının başında geliyor.

Son dönemlerde özellikle O Hayat Benim, Sen Anlat Karadeniz, Doğduğun Ev Kaderindir gibi iyi reyting yakalayan önemli yapımlarda boy gösterdi. İzleyiciler onu Doğduğun Ev Kaderindir’de Mehdi’nin annesi olarak da tanıyor. Dizinin başlarındaki bölümlerde sık sık roller alan sanatçı, daha sonra senaryo gereği ‘Erzurum’a gitti’ şeklinde gösterilerek, ilerleyen bölümlerde yer almadı.

Nurşim Demir Aybers Nereli?

İstanbul kentinde dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. 2005 yılına kadar birçok tiyatro oyunu sahneledi. O seneden sonra bilhassa dizilerde olmak üzere kamera karşısı oyunculuğuna yöneldi.

Nurşim Demir Aybers Kaç Yaşında?

29 Mayıs 1952 tarihinde İstanbul’da doğan usta isim, İkizler burcudur. Demir Aybers, 2021 yılı itibariyle 69 yaşındadır.

Nurşim Demir Aybers’in Oynadığı Diziler

Sanatçının dizi anlamında ilk oyunculuk deneyimi Aşka Sürgün dizisi ile gerçekleşti. Bu dizide Destan rolünü canlandırdığında yıl 2005’ti. Aşka Sürgün’ü  Fedai adlı yapım seyretti. Fedai’de Şerife karakterine hayat verdi. Ardından Gece Sesleri için kamera karşısına geçti.

Gece Sesleri’nin Sultan Ortaçlı’sı, Bitmeyen Şarkı dizisinde Zahide olarak karşımıza çıktı. Usta oyuncu, 2012 yışlında Babalar ve Evlatlar ile göründü. Bunu daha sonra Cinayet Masası İstanbul izledi. Günay Azul karakteri ile çıktığı bu dizinin ardından Fox TV’nin uzun süreli yapımlarından O Hayat Benim’de Edibe karakterine hayat verdi. O Hayat Benim’de Ezgi Asaroğlu, Ceren moray, Keremcem, Sinan Albayrak, Oya Başar gibi isimlere eşlik etti.

No: 309’un İsmet Sarıhan’ı, Sen Anlat Karadeniz ile yeniden ekranlarda yer aldı. Burada Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Öykü Gürman gibi oyunculara eşlik ederek Saniye Kaleli rolüyle bulundu. Başarılı ismin 2020’deki durağı TV 8’deki Doğduğun Ev Kaderindir oldu. Bu dizide Mehdi’nin annesi rolünü canlandırdı.

Nurşim Demir Aybers’in Oynadığı Diziler

Doğduğun Ev Kaderindir – 2020

Sen Anlat Karadeniz – 2018-2019

No: 309 – 2016 – 2017

O Hayat Benim – 2014-2015

Cinayet Masası İstanbul – 2015

Babalar ve Evlatlar – 2012

Bitmeyen Şarkı – 2010-2011

Gece Sesleri – 2008-2009

Fedai – 2007

Aşka Sürgün – 2005

Nurşim Demir Aybers Oynadığı Filmler

Sanatçının kariyerindeki ilk film 1984 yapımı Gülibik’tir. Bu filmin ardından ağırlıklı olarak tiyato oyunculuğunda bulundu. 2007 yılında, Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği, Gazanfer Özcan, Nejat Uygur, Yıldız Kenter, Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi usta isimlerin oynadığı Beyaz Melek için kamera karşısına geçti. Nurşim Demir Aybers, bu filmde Kader karakterini canlandırdı. 2015 yılında ise Suda Balık adlı sinema filminde Hatice karakterine hayat verdi.

Nurşim Demir Aybers’in Sahnelediği Bazı Tiyatro Oyunları

Sanatçı, 1981’de Cengiz Han’ın Bisikleti oyununda Gül, 1990’da ise Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’nda ise Mahitap karakterlerine hayat verdi. Usta isim ayrıca, Hüzzam adlı oyunun dış sesini seslendirdi.

Nurşim Demir Aybers Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Sanatçı evlidir. Bunun dışında Demir Aybers’in sosyal medya hesabı da var. Usta isim, @nursimdemir adlı Instagram hesabını kullanıyor. Ancak sanatçı, bu hesabını aktif bir biçimde kullanmıyor. 2021 yılı Mart ayı itibariyle Instagram hesabını 26 bin 900 hesap sahibi takip ediyor.  

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page