Osman Egin Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

03.04.2022
Osman Egin Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Osman Egin Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Evli ve 4 çocuk babasıdır. Osman Egin hoca, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmasında Mehmet Ali Sarı ve Halil Necipoğlu hocalarla birlikte jüri heyetinde yer alıyor.

Osman Egin, 25 Eylül 1960 yılında dünyaya geldi.

Osman Egin İlkokul eğitimi öncesinde Arapça eğitimi almış ve 7 yaşında hafız oldu.

Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Egin’in güzel okuma ve hafızlık yarışmalarında dereceler aldı.

Baba tarafından aslen Trabzonlu olan Osman Egin, şuanda Abdurrahman Gürses Diyanet Eğitim Kurumu’nda müdür olarak görev yapıyor.

Osman Egin Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması’nda jüri üyesi olarak tanınan yazar aynı zamanda çalıştığı eğitim kurumundaki bazı önemli isimler ile birlikte üst düzey kişilere eğitim veriyor.

TRT ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında jüri olarak görev yapmaktadır Osman Egin.

Osman Egin Müdürlüğünü yaptığı Eğitim Merkezi Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığının en üst eğitim kurumlarından bir tanesidir. D

ini ve İlmi anlamda bir çok ünlü ismi yetiştiren merkez vaiz ve müftü gibi üst düzey personelleri eğitmektedir.

Osman Egin Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınevi üzerinden Kuran Öğreniyorum (Muhtasar) – Kur’an Öğreniyorum (Tecvitli) ve Hafızlık Risalesi eser isimli üç kitabı bulunmaktadır.

Kıraat alanında ihtisas sahibi olan Eğin, Türkiye’de Vaiz ve müftüleri yetiştirmek üzere beş yüz elli senelik bir geçmişi bulunan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim merkezinin müdürlüğü ve yanı sıra TRT kanalında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

You cannot copy content of this page