Ramo Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

29.04.2021
Ramo Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

Show TV’nin 2020 yılının başlarında yayın hayatına geçirdiği Ramo dizisi, yayınlandığı ilk bölümden bu yana izleyicinin beğenisini kazandı. Dizi, günü değiştirildiğinde bile seyircisini korudu.

İlk sezonda 11 bölüm yayınlanan, 24 Mart 2021 tarihinde koronavirüs salgınından dolayı zorunlu ara veren yapım; yeni sezonda cuma gününe kaydırılmış, bu günde Salı günkü reytinglerinin bile üstüne çıkmayı başarmıştı.

Ramo Dizisi Konusu

Ramazan Kaya (Ramo), Çukurova coğrafyasında ailesiyle ve çevresindekilerle beraber ırgat olarak çalışan cesur bir gençtir. Patronlarına başkaldıran ve zor durumdaki insanların yardımına koşan Ramo, diğer yandan da patronun kızı Sibel’e âşıktır. Onun aşkı karşılık bulmuştur ve Sibel de onu sever.

Zamanla Ramo’nun isyanı büyür ve Çukurova artık ona dar gelir. Babasını kaybeden Ramo, onu öldürenlerin peşine düşer ve isyan ateşi İstanbul’a sıçrar.

Ailesinden ve çevresindekilerden yine kayıplar veren Ramo, diğer yandan da güçlenerek zirve yolunda ilerler.

Ramo Dizisi Kadrosu

Dizide son dönemlerim başarılı birçok oyuncusunun rol üstlendiği görülüyor. Başrolde Murat Yıldırım’ın Ramo’yu canlandırdığı dizide Yıldırım, bu karakteri oynamanın da ötesinde adeta yaşıyor.

Dizide Yıldırım’a başrolde Esra Bilgiç eşlik ediyor. 2010’lu yılların çıkış yapan kadın oyuncuları içerisinde göze batan birkaç isimden biri olan Esra Bilgiç, ilk defa Diriliş Ertuğrul’daki Halime Hatun karakteri ile izleyicinin karşısına çıkmıştı. Bilgiç, sadece güzelliğiyle değil, başarılı oyunculuğuyla da dikkat çekiyor.

Yılların deneyimli oyuncusu İlker Aksum, Ramo’nun abisi Hasan; son dönemlerde İçerde, Halka, Çukur gibi genelde yeraltı dünyasını anlatan filmlerin aranılan oyuncusu Mehmet Yılmaz Ak da Mazhar rolüyle dizide yer alıyor.

Yapımda, güzelliğiyle ve oyunculuğuyla adından söz ettiren bir başka isim de Nehir karakterini canlandıran Devrim Özkan’dır. Özkan, Nehir karakteriyle Ramo’nun düşmanı rolünde.

Bu başarılı yapımın kamera arkasında ise 2000’li yılların en başarılı yapım markalarından biri olan BKM var.

Ramo’nun senaryosunu Toprak Karaoğlu, Seda Karaoğlu ve Birol Tezcan’dan oluşan üçlü bir ekip kaleme alıyor. Bu üçlüden Birol Tezcan, ilk bölümden beri yazar kadrosunda bulunuyor. Yapımın ilk sezondaki 11 bölümünde Yılmaz Şahin de senaristler arasındaydı. Fakat Yılmaz Şahin, yine Show TV yapımlarından ve Pazar akşamları yayınlanan 2020 menşeli Arıza’ya, 15. Bölümden itibaren geçiş yaptı.

Ramo’nun yönetmenliğini ise M. Çağatay Tosun yapıyor. Dizinin ilk sezon yönetmeni Yağız Alp Akaydın’dır. Ancak dizideki senarist değişikliği de yönetmen değişikliği de dizinin izlenmesinde olumsuzluk yaratmadı.  

Ramo Dizisi Yeni Oyuncular

Bir mafya dizisi olduğu için Ramo, oyuncu giriş çıkışı çok fazla olan yapımlardan biri olarak dikkat çekiyor. Dizinin temel başrol oyuncuları olduğu gibi dönemsel başrol oyuncuları da oluyor. Dizinin sabit başrollerinde Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç var. Dönemsel başrol oyuncuları arasında ise diziden ayrılan Olgun Şimşek, Yiğit Özşener, İdil Fırat gibi isimleri yer aldı. Son olarak 34. Bölümde Köksal da (Mehmet Akif Özdemir) ölerek ayrıldı. Köksal, Ramo’nun fikrine başvurduğu bir karakteri canlandırıyordu.

Fakat bu ustaların yerine devam eden süreçte başka usta isimler katıldı ve katılmaya devam ediyor. Bu oyuncuların başında ise Emre Kınay bulunuyor. 2020 – 2021 sezonu Kınay için oldukça bereketli bir dönem oldu. Sezona Kanal D’nin Bir Annenin Günahı adlı dizisiyle giriş yapan Emre Kınay, beklenen reyting ulaşamayan bu yapımın yayından kaldırılmasıyla ekranlara bir süreliğine veda etmişti. Ancak hemen ardından TV 8’deki Kırmızı Oda’ya konuk oyuncu olarak katıldı. Burada aile üyeleriyle sorunlu bir adamı oynadı.

Sezonun 2021 diliminde de Ramo’ya katılan usta oyuncu, ilginç bir karakteri canlandırıyor. Kınay, hem üniversitede felsefe hocalığı hem de mafya liderliği yapan ilginç bir karaktere hayat veriyor.

Ayrıca, diziye bu aralar katılan oyunculardan biri de Selim Erdoğan oldu. Çiçek Taksi dizisinin Çaycı Abuzer Edalı’sı gerçek hayatta kısa bir dönem cezaevine girdi ve çıktıktan sonra başarılı bir oyunla Ramo’ya renk kattı. Erdoğan, Korkut rolüyle diziye girerken, masa üyesi olarak Ramo’nun düşmanlarından birini oynuyor.

Dizinin son ismi ise tecrübeli oyuncu Attila Olgaç oldu. Yola çıkılırken bir bölümlük anlaşılan Olgaç’ın karakterinin beğenilmesi, devam edilmesine neden oldu. Bu da bize Ramo dizisinin senaryosunun duruma göre güncellendiğine, sonrasının kestirilemez olduğuna dair ipuçları veriyor. Dolayısıyla bu öngörülemezlik, dizinin heyecanını daha da artırıyor.

35. bölümde ise konuk oyuncu olarak Mercan Ece Yılmaz, Rıdvan Uludaşdemir, Zeynep Naz Kasap, Mustafa Cankılıç, Baran Demir ve Elif Baş konuk oyuncular olarak dizide yer aldı.

Ramo, her Cuma saat 20.00’den itibran Show Tv’de.

You cannot copy content of this page