Rüyada İngilizce Konuşmak Ne Anlama Gelir?

Eğer bireyler hiç rüya görmese geceleri muhtemelen daha sessiz ve daha dingin bir uyku yaşayabilmektedir. Yani bu açıdan bakıldığında rüyalar, uykuları renklendiren olgulardır. Rüyada akıcı bir biçimde İngilizce konuşmak, tıpkı daha önce anlatıldığı gibi, kişilerin dile fazla maruz kalmalarından ötürü olabilmektedir.

Fakat genel olarak incelendiğinde bazı kişiler, günlük hayatta akıcı bir biçimde İngilizce konuşamıyor olsalar da; zaman zaman rüyalarında akıcı İngilizce konuştuklarını görebilmektedir. Bunun nedenlerinden biri de kişinin İngilizce konuşma konusundaki hevesi ya da günlük hayatta kendilerini çok rahat ifade edemeyişi olmaktadır.  

Ancak unutulmamalıdır ki, İngilizce konuşabilmek ya da konuşamamak meselesi, sadece iyi birer İngilizce dil bilgisi ya da kelime bilgisine sahip olmakla alakalı bir durum değildir. İngilizceyi akıcı bir biçimde konuşmak isteyenler için verilecek tavsiyelerden ilki;  hata yapmaktan korkmamak ve kendinizi rahat bir biçimde ifade etmeye çalışmak olmalıdır. Kişilerin kafasında tereddütler olması son derece doğaldır ancak bunları düşünmeden ilerlemek gerekmektedir. Aksi halde İngilizce konuşurken zorlanmak söz konusudur.  

Kişilerin rüyalarında akıcı bir biçimde İngilizce konuşuyor olmaları, onlarda İngilizce konuşma konusunda bir potansiyelin olduğunu göstermektedir. Günlük hayatta İngilizce konuşurken özgüvenli bir biçimde konuşmak ve hata yapmaktan çekinmemek daha akıcı bir biçimde konuşulmasını sağlayacak ve karşınızda kişi tarafında anlaşılmayı da kolaylaştıracaktır.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.