Sara Uluçay Kimdir? Sara Uluçay Boy Kilo? Sevgilisi Var Mı? Sara Uluçay Konuşanlar

18.01.2023
Sara Uluçay Kimdir? Sara Uluçay Boy Kilo? Sevgilisi Var Mı? Sara Uluçay Konuşanlar

Sara Uluçay Kimdir? Sara Uluçay Boy Kilo? Sevgilisi Var Mı? Sara Uluçay Konuşanlar

Diyetisyen olan sosyal medya fenomeni 1995 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenimine İstanbul’da başladı. Liseyi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimini İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamladı. Mesleki kariyerine klinik beslenme, ardından sporcu beslenmesi ve sonrasında halk sağlığı beslenmesi gibi alanlarda görev alan sosyal medya fenomeni Uluçay göreve başladı.

Çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen Konuşanlar programı seyircilerin aktif olan konuştuğu hikayelerini anlattığı bir komedi-eğlence programı olarak biliniyor. Programın sunucusu olan Hasan Can Kaya aynı zamanda formatın da sahibi. Programa katılan konuklar başlarından geçen hikayeleri paylaşıyorlar

Diyetisyen olan sosyal medya fenomeni Sara Uluçay 1995 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenimine İstanbul’da başladı. Liseyi tamamladıktan sonra Üniversite eğitimini İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamladı. Mesleki kariyerine klinik beslenme, ardından sporcu beslenmesi ve sonrasında halk sağlığı beslenmesi gibi alanlarda görev alan sosyal medya fenomeni Uluçay göreve başladı. Son zamanların en çok yıldızı parıldayan sosyal medya fenomenlerinden olan Uluçay 1995 doğumlu.

Güzelliğiyle herkesi etkisi altına alan güzel fenomen 26 yaşında. Takipçileri ve hayranları tarafından en çok merak edilen sorulardan biri olan güzelliği kadar fiziği ile de ön plana çıkan Uluçay 173cm uzunluğunda 52kg ağırlığında. Gönül kapılarının kapılarını adeta sır gibi saklayan başarılı sosyal medya fenomeni’nin takipçileri merakta.

Uluçay’ın hayranları hayatında biri olup olmadığı konusunda ikiye bölündü bile. Sizler için araştırdık ve bulduk güzel sosyal medya fenomeni olan Uluçay’ın kalbi kimseye ait değilmiş. Bu zamana kadar beslenme konus üzerinde pek çok seminer ve konferansa katılan ve bilgi birikimini genişletme fırsatı yakalayan Uluçay, İstanbul’da Acıbadem, Çapa Tıp ve Universal Hastanesi gibi saygınlığı yüksek kurumlarda staj yapma imkanı buldu. Lisans bitirme tezini ”Sporcularda Egzersiz Performansında Ergojenik Destek ve Suplement Kullanımı” başlığı altında yazan Uluçay, özellikle sporcu beslenmesi konusu üzerinde yoğunlaşmıştır.

Asıl hedefinin insanlara sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlığı kazandırmak ve bu sayede kilo yönetimini sağlamak olarak belirten Uluçay aynı zamanda kişilerde sadece zayıflamaya yönelik değil genel vücut kompozisyonlarını iyileştirip geliştirmeyi de kendine amaç edindiğini belirtiyor. Bu amaç doğrultusunda mesleğine devam eden Uluçay, bu konularda araştırmalar yapmaya da devam ediyor. Dyt. Sara Uluçay Beslenme ve Diyet Danışmanlığı isimli kendi açtığı şirketinde Ocak 2019’dan beri çalışmaktadır.

Paylaşımları ile dikkatleri üzerine toparlayan Uluçay aynı zamanda sosyal medya hesabını da aktif olarak kullanarak Instagram üzerinde 119 binden fazla takipçisi bulunuyor. Kendisi instagramda saraulucay kullanıcı adı ile bulunur.

Uluçay’ın Instagram’da yayınladığı bir fotoğrafta Fenerbahçeli olduğunu belirtmiştir.

Güzelliği ve fiziği ile görenleri kendisine hayran bıraktıran Uluçay youtube platformunda da bir kaç kanala konuk olmuştur. İstanbul’da yaşayan Uluçay, sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanmaktadır.

You cannot copy content of this page