Sarımsak Zeytinyağı Kürü Nedir?

20.04.2021
Sarımsak Zeytinyağı Kürü Nedir?

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Nedir?

Sarımsak Zeytinyağı kürü adından da anlaşılacağı üzere sarımsak ve zeytinyağından yapılan, vücuda birçok faydası olan bir kürdür.

Sarımsak ve Zeytinyağı günlük hayatımızda geniş yer kaplayan çok sayıda sağlıklı olan, doğal ürünün içeriğinde bulunuyor. Sarımsak ve zeytinyağı gibi sıklıkla tüketilen gıdalar insan vücudunda iç organlara, faydalığı olduğu kadar, vücudun dış kısımlarına, deriye, saç ve tırnağa da faydalıdır. Kısacası saç ve bakım kelimeleri bir araya geldiğinde akla ilk gelen en doğal ve sağlıklı yöntem, sarımsak zeytinyağı..

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Faydaları Nelerdir?

Sarımsak ile birleşen Zeytinyağı, güzellik bakımında sektörün önde gelen ikilileri arasında yerini kaybetmeyen, birçok faydayı bir arada sunan, tamamen doğal olan çözümlerdendir. Özellikle saç dökülmesi problemi olan kadın ve erkekler için çözüm genellikle sarımsakta aranır, sonrasında saça faydası bilinen zeytinyağı kullanımı başlar, farklı çözümler deneyip, doğal yoldan saçının iyileştirmek isteyenlerin tercihi sarımsak zeytinyağı kürüdür. İşitme kaybına sarımsak ve zeytinyağının iyi geldiği söylenmektedir, şöyle ki bu kürden kulağınıza bir iki damla damlatırsanız kulağınızın içini temizlemeye ve iyi duymanıza yardımcı olacaktır.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Neden Faydalıdır?

Uzmanların açıklamasına kulak verildiği zaman, Zeytinyağının yapım aşamasından, bekletilme şekline gelinceye kadar çok faydayı ve antioksidan özelliği ile birleştiği bilgisi edinilir. Zeytinyağının saç derisi üzerinde yumuşatıcı etki bıraktığı ve saç derisinin rahatlamasını, beslenmesini sağladığı bilinmektedir. Hassas saç yapısına sahip olan kişilerin, yıpranmış ya da kolay kırılan saçlarını besleyip güçlendirmek için zeytinyağı içerikli şampuanlar kullandıkları bilinmektedir.

Öte yandan sarımsağın iyileştirici ve besleme özelliği ile içerdiği bol vitamin ile saç bakımı dahil bir çok bakım ürünlerinde kullanıldığı biliniyor.

Ayrı ayrı birçok faydası olan Sarımsak ve Zeytinyağını bir araya getiren,  Sarımsak Zeytinyağı Kürü harika bir bakım ekibi oluyor. Bu kür genellikle saçlarınızın uzaması ve gürleşmesi için bakımı için kullanılırken, saçların sağlıklı ve yumuşak bir şekilde uzamasını, kırılan saçların onarılmasını da sağlamaktadır.

Peki Sarımsak Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır?

Bu muhteşem sarımsak zeytinyağı kürünü oluşturmanın birçok tarifi vardır. Sizlere bu muhteşem tarifi açıklayalım. Öncelikle özenle soyulan sarımsakları havanda güzelce dövelim ve bu sarımsakların üzeri örtülecek kadar saf zeytinyağı koyalım, sarımsakları zeytinyağı içinde yaklaşık 1 hafta bekletelim.  Hazırladığımız bu kürü ihtiyacımıza göre kullanalım. Örneğin yıpranmış saçlarınızı, tahriş olmuş saç derinizi, kopmuş saçlarınızı beslemek için, bu muhteşem Sarımsak Zeytinyağı Kürünü kullanabilirsiniz. Birçok erkeğin ortak problemi olan sakal seyrekliği veya düzensiz sakal sorunu içinde bu kür kullanılabilir. Seyrek çıkan sakallar yüzde kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Seyrek çıkan bu sakallar için hazırlayacağınız Sarımsak Zeytinyağı kürü ile, güçlendirme işlem yapabilir, sakalınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Ne Kadar Beklemeli?

Bir an önce faydalarından yararlanmak için sarımsak zeytinyağı kürü yapmaya koyuldunuz ve hazırladığınız sarımsağı zeytinyağında bekletmeye başladınız, kürün etkili olabilmesi için en az 1 hafta beklemesi gerekmektedir.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Saç Çıkarma?

Büyük bir ilgi hazırladığınız sarımsak zeytinyağı kürünü zayıflayan ve yıpranan saçlarınızda kullanmanızın faydası olacağı kesin kökten dökülmüş ve büyüme faaliyeti sona ermiş olan saçlarınızın yeniden çıkarması pek mümkün değil, eğer saç kökünüz ölmedi ise, ufak bir filiz halinde çaresiz bekliyor ise bu kür sayesinde güçlenip tekrar çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kaş İçin Sarımsak Zeytinyağı Kürü?

Kaş problemi olanların, zayıf kaşlara sahip olanların ve kaşları dökülenlerin kullanabileceği bir kürdür, sarımsak zeytinyağı kürü. Saçlarınıza faydası olduğu gibi kaşlarınızı da besleyip güçlendirecektir.

Limonlu Sarımsak Zeytinyağı Kürü?

Limon sarımsak zeytinyağı kürü içinde kullanabilen diğer bir faydalı etkendir. Saçlarınızın biraz daha ferahlamasını istiyorsanız, kürünüzü hazırladıktan sonra limon da ekleyerek kullanabilirsiniz.

You cannot copy content of this page