Savaş Kurtbaba Kimdir?

22.09.2021
Savaş Kurtbaba Kimdir?Savaş Kutbaba, FOX TV’de yayınlanan Fulya ile umut’un olsun programının yorumcularından biridir.

FOX TV’de yayınlanan Fulya ile umut’un olsun programının yorumcularından biridir.

Açık kaynaklarda yer alan bilgilere göre Savaş Kurtbaba, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı birçok farklı birimde toplamda 27 yıl dedektif olarak görev yapmıştır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı cinayet, dolandırıcılık ve kayıp şahıslar büro amirliklerinde 27 yıl görev yapan Savaş Kurtbaba, 2016’da Fatih Asayiş Büro Amirliği’nde çalışırken emekli oldu. 

Yaklaşık 2 yıl önce verdiği bir röportaj da Savaş Kurtbaba, halk arasında, kendilerine ‘özel dedektif’ denildiğini söyledi. Çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Kurtbaba, “Bize gelenler arasında evlilik öncesi birbirini araştıran çiftler ve okula giden çocuklarını araştıran aileler var” demiştir.

Emekli olduktan sonra 5 yılı aşkın süredir Sbs Dedektiflik ile sektörde hizmetine devam etmektedir.

Sbs Dedektiflik ise emekli cinayet dedektifi ve iç güvenlik uzmanı Savaş Kurtbaba tarafından kurulan ve 5 yıldır profesyonel olarak hizmet vermekte olan bir dedektiflik firmasıdır.

Dedektiflik denince herkesin aklına Hollywood filmlerindeki sahneler gelir. Dedektife gitmeyi düşünen insanlar, “acaba güvenebilir miyim?”, “başıma iş açılır mı?”, “istediğim işi yapabilecek profesyonel bir yer var mı?” gibi soruları bir süre düşünürler.