Sen Çal Kapımı Oyuncuları ve konusu

29.04.2021
Sen Çal Kapımı Oyuncuları ve konusu

Sen Çal Kapımı Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

Romantik komedi dizilerinden Fox TV’de yayını Sen Çal Kapımı, özellikle genç kitlenin beğendiği yapımların başlarında geliyor. Yaz sezonunda başlayan Sen Çal Kapımı, izlenirliği fazla olunca kış sezonunda da devam etti. Yeni sezonla birlikte Çarşamba gününden Cumartesi’ye alınan dizi, yoluna istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Dizi, komedi noktasında buluştuğu ama dram noktasında ayrıldığı Gönül Dağı ve Kuzey Yıldızı İlk Aşk ile aynı günde yarışıyor. Buradan da hafta sonu evine çekilen izleyicinin çoğunun komedi türü yapımları tercih ettiği sonucuna ulaşılabilir. Her ne kadar Gönül Dağı ve Kuzey Yıldızı İlk Aşk’ın TV izlenme oranı konusunda gerisinde olsa da aldığı sonuçlar memnun edici boyutta.

Oysa Sen Çal Kapımı dizisinin geride bıraktığı Çarşamba günlerini birçok yapım doldurmayı başaramadı. Fox TV, 2020 sonu ve 2020 başını kapsayan dönemlerde Çarşamba günlerini Zümrüdüanka, Türk sinemaları ve Yaparsın Aşkım gibi yapımlarla doldurmaya çalışsa da Kuruluş Osman, Sadakatsiz gibi diziler karşısında başarıyı bir türlü yakalayamadı. Kanal bu Şubat ayının son dönemlerinden itibaren; Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ, Deniz Çakır gibi güçlü isimlerin başrollerini paylaştığı Masumiyet dizisiyle bu günü doldurmaya çalışıyor. Bu da Sen Çal Kapımı dizisinin önemli bir etki bıraktığını göstermesi açısından önemli bir ayrıntı.

Sen Çal Kapımı Dizisi Konusu

Dizinin ana konusu, farklı sosyal gruplardan gelen bir erkek ile bir kız arasında geçen ilişkiler yumağıdır.

Kendini eğitimine adayan Eda (Hande Erçel), bu hedefine ulaşmada sorun yaşar. Zira iş adamı Serkan (Kerem Bürsin) bursunu keser. Genç ve zengin olan Serkan, bu bursu karşılamak için bir şart koşar. Kendisiyle iki ay süreyle nişanlıymış gibi görünmesi ve bu oyunu başarıyla oynaması karşılığında bursunu tekrar bağlatmayı taahhüt eder. Eda ilk başta kabul etmez ama daha sonra razı olur ve nişanlı gibi görünür. Nefretle başlayan bu ilişki, daha sonra romantik bir ilişkiye döner. Fakat bu ilişki istikrarlı değildir. Serkan ve Eda bir küs bir barış şeklinde ilişkilerini ilerletirler.

Güncel konusu ise hafızasını kaybeden Serkan ile Eda, bu aralar birbirlerinden uzaktırlar. Selin, Serkan’a; Deniz ise Eda’ya âşıktır. Bu durum, Eda ile Serkan’ın ilişkisini de etkiler.

Sen Çal Kapımı Dizisi Kadrosu

Dizinin yapımcılığını MF Yapım, yönetmenliğini Altan Dönmez, senaristliğini Ayşe Üner Kutlu üstleniyor. İlk bölümünü Ender Mıhlar ile Yusuf Pirhasan’ın yönettiği dizide, 2. Bölümden itibaren Altan Dönmez koltuğa oturdu.

Yapımın başrollerini güzel aktris Hande Erçel ile yakışıklı aktör Kerem Bürsin paylaşıyor. Hande Erçel, eski Türk filmlerinin esas kızı türünde bir rolü oynarken, esas oğlanı ise Kerem Bürsin canlandırıyor.

Başarılı dizide Neslihan Yeldan (Aydan Bolat), Bige Önal (Selin Atakan), Sarp Can Köroğlu (Deniz) Evrim Doğan (Ayfer Yıldız), Anıl İlter (Engin Sezgin), Çağrı Çıtanak (Ferit Şimşek), Elçin Afacan (Melek Yücel) Melisa Döngel (Ceren Başar) ise diğer temel oyunculardır.

Sen Çal Kapımı Dizisi Yeni Oyuncular

Sen Çal Kapımı dizisinde Selin Atakan karakterini canlandıran Bige Önal, dizinin ilk bölümünden 22. Bölümüne dek oynadı. Daha sonra dizide 7 bölüm rol almayan güzel oyuncu, 29. Bölümden itibaren diziye yeniden dâhil oldu. 1990 doğumlu Bige Önal, dizinin gösterimde olduğu bu dönemde Netflix platformu üzerinde yayınlanan Bir Başkadır dizisinin de kadrosunda bulunuyor.

Yine 29. Bölümde diziye giren bir başka oyuncu da Sarp Can Köroğlu oldu. 1990 doğumlu yakışıklı oyuncu bu yapımda Deniz Saraçhan rolüyle karşımıza çıkıyor.

2020 Survivor Türkiye’nin adından belki de en fazla söz ettiren yarışmacılarından olan Mert Öcal da dizide iki bölüm oynadı. Yakışıklı isimi Prens Seymen rolüyle 25. Bölümde girdiği diziden 26. Bölümden sonra ayrıldı.

34. bölümde ise Özhan Carda ile Artemis Karaman, konuk oyuncular olarak yer aldı.

Sen Çal Kapımı, her cumartesi saat 20.00’den itibaren Fox TV’de…

You cannot copy content of this page