Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

21.04.2021
Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

Evet, ben çok ateş böceği gördüm ya siz? Yılmaz Erdoğan’ın kuvvetli kaleminden çıkan eserlere her zaman hayranlık duymuşumdur, bu adam bu işi gerçekten yapıyor vesselam. Sene 1998’de sahnelenmeye başlayan, Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Oyunu, yıllarca kapalı gişe oynadı ve Yılmaz Erdoğan ismini milyonlara ulaştırmayı başardı.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Filminin Konusu

1998’de sahnelenmeye başlayan, Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Oyunu, yıllarca kapalı gişe oynadı ve Yılmaz Erdoğan ismini milyonlara ulaştırmayı başardı. Ve yıllar sonra yani 2021 yılında Netflix platformu için film haline getirildi ve film Netflixte yayınlanmaya başladığı andan itibaren Türkiye gündemine oturdu. Film İstanbul’da dünyaya gelen, üstün zekalı bir kız olan Gülseren’in etrafında dönüyor, Gülseren’in dünyalar iyisi bir babası, sinirli bir annesi, kominist bir amcası, dindar bir babası ve harikulade bir halası var. Yaşadıkları ise filmi izletmeye değecek türden. Gülseren’in hayatına odaklanılan filmde yeri gelip gülüyor, yeri geliyor hüzünleniyor insan. 4 rakamlı sayıları çarpabilen Gülseren’in hikayesini izlemediyseniz, bir an önce izlemelisiniz. Oyuncu kadrosuna geçmeden önce Demet Akbağ’ı anmadan olmaz, zira bugüne kadar toplam 504 kere sahnelenmiş olan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Oyununa saygısızlık olur. Ciddi bir prodüksiyon gerektiren film tam 5 dönemi birden anlatıyor, sahnelerin gerçekçiliği ve güzelliği insanların hayran bırakıyor, o yıllara götürüyor. Halen Netflix’te yerini koruyan film adından çok söz ettireceğe benziyor.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Filminin Oyuncu Kadrosu

504 kez sahne alan oyunun filminde efsane isimler bulunmakta. Oyunun muhabiri Yılmaz Erdoğan’ı filmde Atakan Çelik canlandırıyor ve esas kahraman Gülseren karakterini Demet Akbağ yerine Ecem Erkek canlandırıyor. Gülseren’in annesini Devrim Yakut canlandırıyor, babasını ise efsane performansı ile güzel insan Engin Alkan, Gülseren’in halasını Masumlar Apartmanının yıldızı Merve Dizdar canlandırırken,  Gülseren’in  komünist amcasını Ushan Çakır oynuyor, Gülseren’in dayısını ise Geniş Aile dizisi ile hafızalarımıza kazınan, Ulvi karakteri ile gönülleri fetheden ve bir çok filmde yüzünü gösteren ünlü oyuncu Bülent Çolak oynuyor.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Film Yorumları

Filmi izleyen birçok izleyici film hakkında olumlu yorum yapıyor ve izlenmesini tavsiye ediyor. Yer yer gülmek ve hüzünlenmek istiyorsanız vakit kaybetmeden  Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filmini izleyin.