Seo Uyumlu İyi Bir Makale İçin 4 Madde

02.10.2021
Seo Uyumlu İyi Bir Makale İçin 4 Madde

1) Anahtar kelime araması yapmayı öğrenin, doğru kelimeleri seçin: Anahtar kelimenizi oluşturmak için nasıl anahtar kelime araması yapacağınızı bilmeniz gerekir. Google Anahtar Kelime Planlayıcı, Web’deki sözlükler, Twitter gibi sosyal paylaşım platformları, Google Trends, rakipler ve anahtar kelime bulucu birçok programdan nasıl yararlanabileceğinizi araştırın ve yararlanın. Bu sayede hangi konu üzerinde makale yazacağınızı netleştirmiş olursunuz.

2) İlgi çekici ve etkili başlık: İçeriğinizin en önemli unsurlarının başında ilgi çekici başlığınız gelir. İnsanlar içeriğinizi ilk önce başlığınıza göre okuyup okumayacaklarına karar vereceklerdir. Başlığınızı çok iyi düşünmelisiniz. Bu sayede rakiplerinizden 1 adım öne geçersiniz.

3) İyi bir giriş: İçeriğinizin ne olduğunu ilk bölüm olan girişte anlatırsınız. Girişiniz etkileyici, ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmalı. Bu sayede okuyucu yazınıza odaklanır.

4) Gizemli içerikler merak uyandırır: Yazınıza gizem katarsanız, okuyucu merakla okumaya devam edecek, yazının sonuna kadar sürüklenecektir. Sayfada daha çok zaman geçiren okuyucu sitenizi benimseyecektir.

You cannot copy content of this page