Sevil Uyar Kimdir ? Kaç yaşında, Nereli ?

05.02.2022
Sevil Uyar Kimdir ? Kaç yaşında, Nereli ?

Sevil Uyar, 5 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Muhasebe bölümünden mezun olmuştur. 2004 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katılarak 5. Oldu. 2006 yılında katıldığı Miss Model of Turkey yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

1982 yılında İstanbul’da doğan  Sevil Uyar, klasik eğitimini bitirdikten sonra, lisans eğitimini almak için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Muhasebe Bölümü’ne kayıt yaptırdı, 4 yılın sonunda mezun oldu.

Sevil Uyar, 2004 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve yarışmada 5. oldu. 

Kariyer hayatına yine aynı yıl Bülent İşbilen yönetmenliğinde çekilen Aşk Oyunu isimli Türk dizisindeki başrol ile adım attı.Bir sene sonra yapılan Miss Model of Turkey yarışmasında ise Türkiye birincisi oldu. Sevil Uyar, Neşe Erberk Model Ajansına çalışmaktadır ve Ayla Algan, Şahika Tekand ve Meltem Cumbul’dan oyunculuk eğitimleri almıştır.

Sevil Uyar, 2006-2008 yılları arasında Star TV’de yayınlanan “Zoom” isimli magazin programının sunuculuğunu yaptı. 2010 yılında ise MTV müzik kanalında sunuculuk yaptı. Televizyon programlarının yanı sıra birçok organizasyonda da sunucu olarak görevlendirildi.2007 yılında “Çılgın Dersane Kampta” filminde rol aldı. Aynı yıl ”Yalan Dünya” dizisine dahil oldu ve dizide canlandırdığı Azra karakteriyle büyük çıkış yakaladı.

Sevil Uyar, 2014 tarihinde Levent Kılıç ile evlendi.

2016 yılında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan ‘’ İşte Benim Stilim Ünlüler ‘’ yarışmasına katıldı.