Silinen Telefon Rehberi Nasıl Kurtarılır ?

Eğer rehberini yedeklemediyseniz veya telefonunuz otomatik olarak yedekleme yapmadıysa aşağıdaki programlara bakınız.

Bu durumlarda cihazınızı ücretli ya da ücretsiz yazılım kullanarak geri yüklemeniz mümkün olabilir. iPhone için Gihosoft ve EaseUS yazılımlarıyla datanızın geri yüklenmesi mümkün olacaktır. 

Android sistemlerde ise Dr. Fone ve iSkysoft kullanılabilir. Tabiki bu programları kullanmayı bilmiyorsanız kullanmamalısınız.

Android Telefonda Silinen Rehberi Geri Getirme

Android cihazlarda silinen rehberi geri getirme işlemleri son derece kolaydır. Samsung başta olmak üzere Sony, HTC, LG, Casper ve Vestel gibi cihazların işletim sistemi Android sistemlerdir. Telefon rehberim silindi nasıl geri getirebilirim sorusuna cevap arayan birçok kişi için bu işlem gmail hesabı üzerinden oldukça basittir. Gmail hesabına giriş yaptıktan sonra, Kişiler sekmesine bağlanın. Burada yedekleme/senkronize kısmına tıklayın. Sonrasında da geri al kısmıyla yedeklenenleri geri alın. 

Her cihazın uygulaması farklı olduğundan geri yüklenmesi de farklı olabilir.

iPhone’da Silinen Rehberi Geri Getirme

iPhone cihazlar söz konusu olduğunda da işletim sisteminin birçok avantajı vardır. Çünkü IOS söz konusu olduğunda zaten bir iCloud hesabı olmadan cihazın kurulumunu gerçekleşmemektedir. Cihaz düzenli olarak yedeklendiği için fotoğraflar, rehber ve uygulamalar da yedeğe alınmaktadır. Bu yüzden sistemi geri getirmek için iCloud’a giriş yaparak, “iPhone’umda tut” seçeneğini işaretleyin. Böylece sorunsuz bir şekilde tüm yedeklerinizi geriye yükleyebilirsiniz.

iPhone cihazınızı uzun yıllar kullanmasanız bile, cihazların geri yüklenmesi son derece basit olacaktır. iCloud üzerinden yükleme yapılarak tüm cihazın geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.