Simge Sağın kimdir, nereli, kaç yaşında? Simge Sağın sevgilisi kim?

11.02.2022
Simge Sağın kimdir, nereli, kaç yaşında? Simge Sağın sevgilisi kim?

Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul, Şişli’de doğmuştur. Müzisyen bir babanın kızı oluşu hayatının her anında müzikle iç içe büyümesine sebep oldu.

12 yasında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördü.

Simge Sağın, öğrencilik sürecinde popüler müzik camiasında çalışmaya başlayan Simge, ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı.

Daha sonrasında Gülşen’e 4, Yaşar Günaçgün’a 2 ve Serdar Ortaç’a 2 sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı “Annem” adlı dizi için Kıraçile düet yaptı. Süper FM’in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirdi.

Simge Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki “Yeni Çıktı” adlı ilk albümünü 2011 yılında yayınladı.

2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği Bip Bip adlı ikinci EP albümünü çıkardı. Albüm Doğan Music Company etiketiyle piyasaya sürüldü.

Albümden “Bip Bip” adlı şarkısına klip çekildi. Klip YouTube’da 30 milyon üzerinde izlenmeye ulaştı.

39 yaşındaki Simge Sağın, 2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen’in “Dans Mon Quartier” şarkısının Türkçe sözlerle cover hali olan “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkardı.

Tekli Doğan Music Company etiketiyle yayımlandı. Şarkı, Türkiye Resmî Listesi’nde 1 numaraya kadar yükselmeyi başardı.

29 Ocak 2016’da ikinci teklisi olan “Yankı”yı yayımladı. Şarkının söz ve müziği Sezen Aksu, Deniz Erten, Ersay Üner ve Simge tarafından hazırlandı.

SİMGE SAĞIN SEVGİLİ KİMDİR?

SİMGE SAĞIN SEVGİLİ KİMDİR?

Simge Sağın 4 yıl boyunca Ozan Bayraşa ile sevgiliydi. Çift 2018 yılında ayrıldı. 2021 yılında Simge Sağın, aranjör Aytaç Özgümüş ile aşk yaşamaktadır.