Siverek Belediye Başkanı kimdir? Ayşe Çakmak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

03.04.2022
Siverek Belediye Başkanı kimdir? Ayşe Çakmak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Siverek Belediye Başkanı kimdir? Ayşe Çakmak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Siverek’in ilk kadın belediye başkanı unvanına sahiptir.

1986 yılında Malatya’da dünyaya gelen Ayşe Çakmak evli ve 2 çocuk annesidir.

Aslında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden olan Ayşe Çakmak, babasının mesleği sebebiyle Malatya’da dünyaya gelmiştir.

lk ve ortaöğrenimini Konya ile Afyon’da tamamlayan Ayşe Çakmak, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü ve Sosyal Hizmetler Bölümü’nde tamamlamıştır.

Siyasi kariyerine Siverek Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatında yer alarak başlayan Ayşe Çakmak, 2011 ile 2020 yılları arasında Siverek AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Siverek Aile Destek Merkezi Koordinatörlüğü görevinde de bulunan Ayşe Çakmak, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti bünyesinde Siverek Belediye Meclis Üyesi olarak mecliste yer almıştır.

Ayşe Çakmak, Şanlıurfa Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın istifa etmesinin üzerine 2020 yılının Aralık ayında Siverek Belediye Başkanı seçilmiştir.

AK Parti bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Ayşe Çakmak, aynı zamanda bir zaman Belediye Başkan Vekilliği de yapmıştır.

Siverek, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Şanlıurfa ilinin yaklaşık 239.000 nüfuslu bir ilçesidir.

Siverek, sönmüş, bir yanardağ olan Karacadağ’ın batısında, Fırat’a doğru uzanan bölgede, Diyarbakır-Şanlıurfa-Adıyaman arasındaki üçgende kurulmuş bir şehirdir. Tarihi, Sümer ve Asurlulara kadar uzanan şehir, Asurlular döneminde yığma bir tepe üzerine inşa edilen kale etrafında kurulmuştur.

You cannot copy content of this page