Son Yaz Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

02.10.2021
Son Yaz Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

Son Yaz Oyuncuları, Konusu ve Yeni Katılan Oyuncular

Fox TV’nin 1 Ocak 2021’de yayınlamaya başladığı Son Yaz dizisi; Ramo, Akıncı, Seni Çok Bekledim, Arka Sokaklar, Kırmızı Oda, Payitaht Abdülhamit gibi dizilerin arasında kendi kitlesini bulmayı başardı. Dizi, mütevazı kadrosuyla kendisine göre daha yüksek maliyetli rakipleri karşısında mücadele etmeye çalışıyor. Ancak bu mücadelesinde ilk aşamada başarıya ulaşan Son Yaz’ın yurt dışı satışları bile başladı.

Çekimleri birkaç farklı yerde gerçekleştirilen Son Yaz, ağırlıklı olarak İzmir’in Çeşme ilçesinde çekiliyor. Çeşme’nin haricinde yine İzmir’in Urla ve Karaburun ilçeleri de diğer mekânlardan. Ayrıca Savcı Selim Kara’nın (Ali Atay) görev yeri olması dolayısıyla çekimlerin bir kısmı da İstanbul’da yapılıyor.  

Dizinin 22. Bölümle birlikte sezon finali yapacağı ve 2021-2022 sezonunda devam edeceği öğrenildi.

Son Yaz Dizisi Konusu

Selim Kara, idealist ve başarılı bir savcıdır. Ancak aynı başarıyı eşi ve çocuklarına karşı gösteremeyen Savcı Selim, ailesinin ikamet ettiği Çeşme ile görev yeri İstanbul arasında adeta mekik dokur. Bu gidiş gelişler dâhilinde eşini ve çocuklarını ihmal etmiştir. Söz konusu mesafeli hayat, bir süre sonra ailesiyle olan ilişkilerinde de mesafe oluşturur. Hatta bu soğukluk, bir süre sonra eşiyle boşanmasına dahi neden olur.

Filmin esas konusu; Selim Kara’nın yürüttüğü bir operasyon çerçevesinde şekillenir. Selim Kara, 8 yıl evvel cezaevine göndermesine sebep olduğu organize suç lideri Selçuk Taşkın’ın (Arif Pişkin) suç örgütünü ortada kaldırma teklifini kabul eder. Fakat Selçuk Taşkın, bu mücadele esnasında zarar göreceğini düşündüğü oğlu Akgün Gökalp Taşkın’ın (Alperen Duymaz) korunması şartıyla bu işbirliğini teklif etmiştir.

Eşinin kendinden ayrılmak istediğini söylemesi nedeniyle Çeşme’ye ailesinin yanına gitmek zorunda kalan Selim, Selçuk Taşkın ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Akgün’ü de yanında götürür. Buradan sonra olaylar gelişir ve süreç içerisinde Selim Kara’nın kızı Yağmur (Hafsa Sancaktutan) ile Akgün arasında yakınlaşma başlar. Ancak yine de hem Akgün tehlikeden kurtulamayarak tehditlerin odağında yer alır hem de Selim, eşini boşanma fikrinden vazgeçiremez.

Son Yaz Dizisi Kadrosu

Başrollerinde Leyla ile Mecnun’daki efsane rolüyle absürt komedi dendiğinde akla gelen ilk oyunculardan biri olan Ali Atay, yeni jenerasyonun başarılı aktörlerinden Alperen Duymaz, Funda Eryiğit (Canan) ve Hafsanur Sancaktutan (Yağmur) yer alıyor. Emre Karayel de Avukat Fatih rolüyle başarılı bir oyunculuk sergiliyor. Dizide Avukat Fatih ile Savcı Selim Kara arasında Canan için yapılan gizli bir rekabet bulunuyor.

Savcı Selim Kara rolündeki Ali Atay, hem müzisyenlik hem oyunculuk hem senaristlik hem de yönetmenlik yapan bir sanatçı. 1976 Rize doğumlu olan Ali Atay, 2018 yapımı Ölümlü Dünya ile 2019 yapımı Cinayet Süsü filmlerinin yönetmenliğini üstlenirken senaryo ekipleri içerisinde de yer almıştı.

Yapımın diğer başlıca oyuncuları ise Sinan Tuzcu (Metin), Şebnem Dönmez (Serap), Arif Pişkin (Selçuk Taşkın), Halil Büber (Soner), Yasemin Yazıcı (Naz), Sarp İkiler (Arda), Sezer Koç (Emel), Erdem Şanlı (Kaan), Nedim Ata Arman (Altay), Yunus Narin (Eray) ve Cengiz Okuyucu (Ahmet) gibi isimlerden oluşuyor.

Son Yaz’ın yapımcılığını O3 Medya, senaristliğini Deniz Dargı, Cenk Boğatur ve Cem Görgeç’ ten oluşan bir ekip, yönetmenliğini ise Burak Arlıer üstleniyor.

Son Yaz Dizisi Yeni Oyuncular

Başladığı ilk bölümden bu yana belli bir istikrar ve kararlılık içerisinde giden dizide oyuncu sirkülasyonu çok fazla yaşanmadı.

Diziye şu aşamaya kadar dâhil olan başrol bulunmuyor. Ancak konuk oyuncu olarak, yapıma renk katan birçok oyuncu var.

Son Yaz’ın 10. Bölümünde Osman Kabakçı, Furkan Arslan, Kemal Balıbaş, Doğan Tank ve Simav Engin, yardımcı oyuncular olarak diziye renk kattılar.

You cannot copy content of this page