Taksim Camii’nin Motosikletli İmamı Abdullah Özkan Kimdir?

08.10.2021
Taksim Camii’nin Motosikletli İmamı Abdullah Özkan Kimdir?

Taksim Camii’nin Motosikletli İmamı Abdullah Özkan Kimdir?

Abdullah Özkan 32 yaşında. Kurra hafız olan genç imam Taksim Camii`ne bir ay önce imam olarak atandı. Daha önce görev yeri Bezm-i Alem Valide Sultan Camii`ydi. İmam Özkan Kasımpaşa`daki evinden yeni atandığı Taksim Camii`ne de motosikletiyle gidiyor.

Taksim camii motosikletli imamı olarak bir anda sosyal medyada gündem olan Abdullah Özkan 1989 yılında Yalova’da doğdu. 2007’de Yalova İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 2009’da hafızlığını Türkiye birincisi olarak tamamladı. İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı.

2010 yılında Kuveyt’te düzenlenen Dünya Hafızlık Yarışması’na katıldı ve altıncı oldu. Ardından imam olarak göreve başladı. Daha sonra kendi isteğiyle müezzinliğe geçti. 4 yıl süren Aşere Takrib Tayyibe kursunu ikmal edip 2018’de icazet alarak kurra hafız oldu.

Abdullah Özkan Müezzin olarak Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde görev yaptı. Şu anda Taksim Camii’nin ilk imamı olarak görev yapıyor. Abdullah Özkan, özellikle motosikletiyle camiye gidiş gelişiyle bir anda gündeme oturdu. Kasımpaşa’da ikamet ediyor.

You cannot copy content of this page