Talha Hakan Alp Kimdir?

04.10.2021
Talha Hakan Alp Kimdir?

İlahiyat, felsefe ve mantık alanında dersler veren yazar, 1973 yılında İstanbul’da doğdu. İsmailağa Kur’an Kursu’nda hafızlık, Arapça ve İslamî ilimler alanlarında eğitim gördü. Doğu’nun farklı hocalarından icazet aldı. Suriye ve Pakistan’da eğitimler aldı. Rıhle Dergisi’nde makaleleri yayımlandı. Kurucusu olduğu Dâru’l-Hikme İlim Araştırma ve Kültür Merkezi’nde dersler veren Alp, bir dönem Yenişafak gazetesinde köşe yazarlığı da yaptı.

‘Kur’an-ı Kerim’i Nasıl Anlamalıyız?’ kitabının yazarıdır.

TWİTTER’DA AÇIKLAMADA BULUNDU

Alp, inancıyla ilgili bir açıklama yaptı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Zorunlu açıklama! Epeydir açıklamak istediğim ama başta arkadaşlarımın uyarıları ve başka nedenlerle açıklayamadığım şahsımla ilgili bir gerçeği artık açıklamalıyım. Hayli zamandır inancımla ilgili kuşkularım var. Sebep ve detaylarına giremeyeceğim. Sorgulama ve arayıştayım.

Gerek yakın çevrem gerek burada beni yakından takip edenler yaşadığım değişimin farkındadırlar. Değişimin boyutları hakkında fikir vermek için belirtmeliyim: Tanrı’ya inanıyorum ama onu tanımlayabilecek, hakkında O şöyledir, böyledir diyecek hiçbir kesin inanç ve fikrim yok.

Din ve peygamber inancı hakkında da sorgulamlarım sürüyor. Oturtamadığım bir çok şey var ama burada bunları konuşursam tartışmaya yol açar, ne burada ne şimdi bunu yapmak istemiyorum.

Gelelim verdiğim derslere. Derslerime inancımla ilgili son halimi yansıtmıyorum. Konuya profesyonel yaklaşıyorum. Metinde konuşulan, tartışılan neyse onu geleneksel konsepte sadık kalarak anlatmaya çalışıyorum. Bu işi iyi yaptığımı düşünen arkadaşlar derslerime devam edebilirler.

Aksini düşünenler zaten bırakırlar. Ama bu açıklamamdan sonra derslere devam edemeyecek olan arkadaşlara saygı duyarım, beni mazur görsünler, ben buyum. Benim için sevgi inancı aşar. Arkadaşlarımı ve karakterlerinden etkilendiğim tanıdıklarımı da gönülden seviyorum.”

You cannot copy content of this page