Tiktokçu Gizem Kimdir, Neden gündem oldu? Geçim Sıkıntısını TikTok’ta Anlatan 18 Yaşındaki Gizem’in Videosu Sosyal Medya’nın Gündemine Oturdu

09.05.2022
Tiktokçu Gizem Kimdir, Neden gündem oldu? Geçim Sıkıntısını TikTok’ta Anlatan 18 Yaşındaki Gizem’in Videosu Sosyal Medya’nın Gündemine Oturdu

Geçim Sıkıntısını TikTok’ta Anlatan 18 Yaşındaki Gizem’in Videosu Sosyal Medya’nın Gündemine Oturdu! Gizem’in Instagram ve Tiktok Hesabı

Bugün günün en çok konuşulan ismi genç Gizem’in Instagram hesabına @gmvmii, TikTok hesabına ise @gmvmii adresinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya platformu TikTok‘ta bir genç kızın paylaştığı video ülke gündeminin en çok konuşulan konularından bir tanesi oldu. 18 yaşında isminin Gizem olduğunu öğrendiğimiz genç kız, yaşadığı geçim sıkıntısını anlatıp isyan etti. İş bulamadığını söyleyen genç kız, babasının maaşının da borçlardan dolayı kesildiğini ve geçinmek için 3 bin 250 liraları olduğunu söyledi.

Kirayı verdikten sonra kalan 500 TL ile iki kişi bir ay boyunca geçinmek zorunda kaldıklarını ifade eden Gizem, “Açık öğretimde okuyorum, iş bakıyorum. Babam iki yıldır işsizdi yeni iş buldu. Ben geçen sene Ayvalık’a taşındım. Buranın kirası 1.900 lira idi, şimdi 2.700 TL oldu. Faturaları, eve alınacak yoğurdu, sütü geçelim hadi. Babam 50 yaşında, yaşlandı diye işe almıyorlar. Şimdi 4.250 lira maaşla bir işe girdi, sabahtan akşama kadar güneşin altında koşturuyor. Çalışamadığı dönemden borçları vardı, onun için maaşından kesinti yapılıyor. O zaman da bize kalıyor 3.250 lira. Kirayı da verince 500 lira ile kalıyoruz. Bu parayla bir iki kişi nasıl geçineceğiz?” ifadelerini kullandı.

Kendisinin de iş aradığını söyleyen genç kız, “Ben de diplomam ve tecrübem yok diye iş bulamıyorum. Örnek veriyorum içtiğimiz bir illet var, zam geldi 26 lira olmuş. 13 liralık tekel tütünü içiyoruz. Ped fiyatlarına gelen zamlardan haberiniz var mı ya? Bu bir kadının ihtiyacı, benim tercihim değil. Gerçekten utanın.” şeklinde konuştu.

Genç kızın bu videosu sosyal medyayı ikiye böldü. Kimi kullanıcılar kızın zor bir durumda bulunduğunu belirtip ona hak verdi. Kimisi ise genç kızın sigara içmesine ve saçlarının boyalı olmasını eleştirdi.

You cannot copy content of this page