Tuğçe Tayfur Kim, Kaç Yaşında, Mesleği Ne? Ferdi Tayfur’un Kızı Tuğçe Tayfur Kimdir?

08.04.2022
Tuğçe Tayfur Kim, Kaç Yaşında, Mesleği Ne? Ferdi Tayfur’un Kızı Tuğçe Tayfur Kimdir?

Tuğçe Tayfur 18 Mart 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi oyuncu Necla Nazır, babası şarkıcı Ferdi Tayfur’dur.

Tuğçe Tayfur instagramda @tugcetayfurmuzik kullanıcı adı ile bulunur ve 102 bin takipçisi vardır.

İlköğrenimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünü tamamladı. Tuğçe Tayfur, Küçük yaşlarda başladığı müzik eğitimi ile piyano ve keman çalmaya başladı.

2003 yılında Ferdi Tayfur’un çıkardığı Durun Ayaklarım adlı albümünde Evde Yoktun şarkısının sözlerini yazdı ve bestesini yaptı.

Öte yandan babası ile söz ve müziği ortak olan ”Ah Akşamlar” şarkıları ile Ferdi Tayfur’un 2004 yılındaki “Bir Demet Gül” albümündeki söz ve müziği Tuğçe Tayfur’a ait olan ait “Elim Kolum Bağlı” ve “Bekle Beni” adlı şarkıları ile Ferdi Tayfur’un 2006 yılındaki “Aşkın Cezası” albümündeki “Denedim Vallahi” adlı şarkısına vokal yaptı.

2010 yılında arkadaşlarıyla kurduğu Joker adlı müzik grubunun solistliğini üstlenen Tuğçe Tayfur, bir süre boyunca ABD’ye yaşadı ve kuzeninin arkadaşı olan Taner Şafak ile tanıştı.

2015 yılında pop şarkılar besteleyen Tuğçe Tayfur, ‘Kalp Dayanmaz’, ‘Köle Olup’, ‘Yok Olsam’ şarkılarının söz ve bestelerini hazırladı.

Babası Ferdi Tayfur ile birlikte okuduğu Huzurum Kalmadı şarkısı, büyük beğeni kazandı ve bu şarkıya klip de çekildi.

Tuğçe Tayfur

You cannot copy content of this page