Üç Kız Kardeş Rüçhan kimdir? Rüçhan gerçekte kimdir? Veda Yurtsever kimdir, kaç yaşında?

23.02.2022
Üç Kız Kardeş Rüçhan kimdir? Rüçhan gerçekte kimdir? Veda Yurtsever kimdir, kaç yaşında?

Rüçhan Korman, eşini sürekli küçük gören, paranın ve gücün kendi elinde olduğunu sürekli hatırlatan bir karaktere sahiptir. Rüçhan ve eşi Özer arasında yıllara dayanan husumetleri vardır. Oğulları Somer ise anne babasının bu durumundan gergin bir aile yaşamına maruz kalmıştır.

Üç Kız Kardeş dizisi oyuncuları arasında Reha Özcan, İclal Aydın, Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Murat Çidamlı, Demircan Kaçel, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay , Mert Özcan, Ece Baliç gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor.

Veda Yurtsever İpek, 1 Ocak 1969’da Bingöl’de dünyaya geldi. Eskişehir Devlet Konservatuvarı mezunu. Çocukluğu ve ilk gençliği, Bingöl, İstanbul ve Diyarbakır arasında geçti. Çocukluk yıllarından itibaren hem tiyatro hem de oyunculuk konusunda ilgisi olan Veda Yurtsever İpek, o dönemde ailesinden aldığı harçlıklar ile Diyarbakır’da Devlet Tiyatrosuna giderek burada pek çok oyun izlemiştir. Oyuncu olmaya karar verdiği yıllarında aynı döneme denk geldiğini söylemektedir.

Ortaokul ve lise döneminde çalışmalarını sürdürmesine karşın üniversite döneminde oyuncu olma isteğini açığa çıkaran İpek, kararı ailesi tarafından hoş karşılanmamış olsa da Eskişehir’e gelerek oyunculuk üzerine eğitim almaya başlamıştır. Eskişehir’de zor şartlar altında olmasına karşın başarılı bir eğitim yaşantısı geçiren Veda Yurtsever İpek, mezun olduktan sonra önce Bingöl daha sonra Diyarbakır’a geçmiştir.

İpek, Ankara Sanat Tiyatrosu, Ankara Devlet Tiyatrosu ve Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda birçok oyunda oynadı. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yönetmen yardımcılığı yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar Tiyatro bölümünde eğitmen olarak çalıştı.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda aynı zamanda eğitmenlikte yapan Veda Yurtsever İpek, aynı dönem içerisinde dizi kariyerine de adım atmış, kısa süreli de olsa yapımlarda yer almaya başlamıştır. Son döneme baktığımızda Fatmagül’ün Suçu Ne gibi dizilerde yer alan oyuncu Kırgın Çiçekler dizisinde Nazan karakteri ile ekranlara gelmektedir.