Vahe Kılıçarslan Kimdir ? Nereli, Kaç Yaşında ?

06.02.2022
Vahe Kılıçarslan Kimdir ? Nereli, Kaç Yaşında ?

1966 doğumlu ermeni asıllı manken Vahe Kılıçarslan, İstanbul‘da dünyaya geldi. Gerçek soyadı “Papaza” olan deneyimli mankenin adının anlamı “Kurtarıcı” manasına geliyor. ilk ve ortaokul eğitimini İstanbul’da yapan isim Marmara Üniversitesi‘nde Spor Akademisi’ne girdi fakat sonrasında okulu bıraktı.

Farklı meslekler ile uğraşan ismin ilk büyük girişimi, askerlik arkadaşı ile birlikte İstanbul Aksaray ve Çağlayan ilçelerinde tavuk toptancılığı yapmak oldu. Daha sonraları Feriköy ve Kasımpaşa halk pazarlarında perakende olarak tavuk satışı yapan Vahe Kılıçarslan; 1994 yılından sonra ortaklığı bırakarak yalnız başına bu işi yapmaya devam etti.

Ticaret hayatını devam ettirmek isteyen isim 1989 yılında annesinin yoğun ısrarı ile mankenliğe girerek LCC‘den profesyonel mankenlik diploması aldı. Diplomanın ardından Neşe Erberk Ajans ile anlaşan Vahe; 1995 yılında Best Model Of Türkiye yarışmasında ve 2000 yılında Magazin Gazeteciler Derneği tarafından en iyi manken ünvanına layık görüldü. 1997 yılında Rusya‘da Turkcell Fuarı’nda bir defilede gösteri yapan Vahe Kılıçarslan; bir saati aşkın süre hareketsiz kalınca ünlü mankenin adı cansız mankene çıktı.

Bu yeteneği ile ön plana çıkan isim 5 saat 26 dakika daha hiç hareket etmeden durarak dünya rekorunu kırdı. Adı magazin basınında sıklıkla yer almaya başlayan isim bu dönemde farklı film projelerinde boy gösterdi. 2000 yılında Hülya Avşar ile birlikte “Bugün benim doğum günüm” adlı oyunda yer aldı.

Vahe Kılıçarslan aynı dönemlerde yaşadığı hayatı “Gözlük” adını verdiği kitabında 38 şiir ile paylaştı.  Vahe Kılıçarslan daha sonra “Vahe ile Dekodizayn” adlı televizyon programını sunarak adından sıklıkla bahsettirdi ve izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı.

13 yıl boyunca sunduğu programda 81 ilde 750 dar gelirli ailenin evini ücretsiz yenileyen Vahe Kılıçarslan halen Star ekranlarında yayınlanan “Vahe ile Evdeki Mutluluk” programının yapımını ve sunculuğunu üstleniyor.