Wyatt Earp kimdir ? Wyatt Earp eşi kimdir? Wyatt Earp 1994 filminin konusu nedir?

04.04.2022
Wyatt Earp kimdir ? Wyatt Earp eşi kimdir? Wyatt Earp 1994 filminin konusu nedir?

Wyatt Earp kimdir ? Wyatt Earp eşi kimdir?

Wyatt Berry Stapp Earp, Amerikalı çiftçi, bufalo avcısı, madenci ve kanun adamı. Monmouth, Illinois’de doğan Earp, ailesiyle birlikte Amerika’nın birçok yerini dolaşarak çiftçilik, avcılık, boksör hakemliği, posta arabası sürücülüğü ve bar koruyuculuğu olmak üzere değişik işlerden geçimini kazandı

Wyatt Earp 1994 filminin konusu nedir?

Filmde, Wyatt Earp‘ın inişli çıkışlı hayat hikayesi konu ediliyor. Lowa’da bir çiftlikte yaşayan Wyatt Earp, savaşa katılmak istese de yaşı küçük olduğu için kabul edilmez. Bunun ardından hukuk okumaya başlayan Earp, Urilla Sutherland adında bir kadın ile evlenir.

Warner Bros. Wyatt Earp Lawrence Kasdan ve Dan Gordon tarafından yazılıp yönetilen 1994 yapımı Amerikan film.

Wyatt Berry Stapp Earp, (19 Mart 1848 – 13 Ocak 1929), Amerikalı çiftçi, bufalo avcısı, madenci ve kanun adamı.

Amerikan sinemasından bir epik film denemesi. Wyatt Earp’ün hayatını anlatan bu üç saatlik film gösterişli kadrosuna ve Amerikan sinemasının ve televizyonun defalarca gündemine girmiş çok ünlü bir ismi konu almasına karşın hayli vasat sularda gezen bir çalışma ve amaçladığı epik öğelere de pek ulaşamamış. Ne kadrodaki ünlü isimler ne de Earp’ün epik hayatı filmi sağlam bir düzeye çıkarmaya yetmiş ve hayli uzun gelen üç saatten sonra geriye hemen sadece Owen Roizman’ın görüntülerinin kalmasının da işaret ettiği gibi bir yarım başarı olmanın da gerisine düşmüş film.

You cannot copy content of this page