Yasemin Yazıcı kimdir, nereli, kaç yaşında? Onur Tuna’nın Sevgilisi Yasemin Yazıcı Kim? hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

23.06.2022
Yasemin Yazıcı kimdir, nereli, kaç yaşında? Onur Tuna’nın Sevgilisi Yasemin Yazıcı Kim? hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Onur Tuna’nın Sevgilisi Yasemin Yazıcı Kimdir? Yasemin Yazıcı Kaç Yaşında, Nereli? Yasemin Yazıcı Hangi Dizilerde Oynadı? Yasemin Yazıcı kimdir, nereli, kaç yaşında? Onur Tuna’nın Sevgilisi Yasemin Yazıcı Kim? hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

8 Eylül 1997’de İstanbul’da doğan Yasemin Yazıcı, Dialog ve Pera Güzel Sanatlar okullarında diksiyon ve oyunculuk eğitiminin yanı sıra dans ve vokal eğitimi de aldı. Okul yıllarında Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde, “Kral Oidipus”, “Antigone”, “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, “Lysistrata”, “Faust (vol. I)”, “Hugo Sistemi” ve “Ayrılma” adlı oyunlarla sahneye çıktı.

2018 yılında London School of Economics Sosyal Antropoloji bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra London Academy of Music and Dramatic Arts (LAMDA)’ta yine oyunculuk üzerine eğitim aldı. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra ise İstanbul Film Akademi’de Ezel Akay, Deniz Ölmez gibi alanının usta isimlerinin eğitim verdiği “Pratik Oyunculuk Atölyesi” sertifika programına katıldı.

Yasemin Yazıcı “Son Yaz” dizisinde Naz karakteriyle ekranda yer aldı.

Yasemin Yazıcı kimdir, nereli, kaç yaşında? Yasemin Yazıcı hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Yasemin Yazıcı, 8 Eylül 1997 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel oyuncu pek çok dizi ve tiyatroda rol aldı. Yasemin Yazıcı eğitimini İngiltere’nin başkenti Londra’da Ekonomi Okulu Sosyal Antropoloji bölümünden mezun oldu. Dans ve müziğe de ilgi gösteren güzel oyuncu bu alanda eğitimler aldı.

Dialog ve Pera Güzel Sanatlar okullarında diksiyon ve oyunculuk eğitimi alan Yasemin Yazıcı kariyerini oyunculuk alanında şekillendirmek için çalışmalara başladı. Oyunculuk eğitimine London Academy of Music and Dramatic Art’da devam eden Yazıcı ilk kamera önü deneyimini 2021 yılında FOX’ta yayınlanan Son Yaz isimli dizide Naz rolü ile adımını attı. Kral Oidipus, Antigone, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Lysistrata, Faust, Hugo Sistemi ve Ayrılma gibi birçok tiyatro oyunlarında da oynadı. TRT1 ekranından yayınlanan Kara Tahta dizisinde Esra karakterine hayat veren Yasemin Yazıcı’nın rol aldığı yapımlar.

Yasemin Yazıcı Dizileri Ve Filmleri

  • 2022 – Kara Tahta (Esra) (TV Dizisi)
  • 2022 – Aşk Taktikleri (Meltem) (Netflix Filmi)
  • 2021 – Son Yaz (Naz) (TV Dizisi)

Yasemin Yazıcı Instagram Hesabı

Onur Tuna ile mutlu bir aşka yelken açan Yazıcı, sosyal medya hesaplarından Instagram‘ı oldukça etkin kullanıyor. onun hesabına @yaseminyaziciy adresinden ulaşabilirsiniz.

You cannot copy content of this page