YKS tercih sonuçları 2022 Sorgulama

05.08.2022
YKS tercih sonuçları 2022 Sorgulama

YKS tercih sonucu sorgulama tarihi için ÖSYM duyuruları takip ediliyor. Üniversite tercihleri son günü ardından “YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih belli mi” soruları yanıt aramaya başladı. Üniversite kayıt tarihleri gelmeden adayların erişimine açılacak sonuçlar sonrası ek tercih dönemi beklenecek. Peki, YKS tercih sonuçları 2022 açıklandı mı, kaç günde açıklanır, erken belli olur mu?

Üniversite tercihleri bugün (5 Ağustos 2022) bitiyor. Aday öğrenciler TYT, AYT ve YDT puan türlerinde hedefledikleri bölümlerin ve üniversitelerin listesini hazırladı.Sonuçların ardından ek tercih dönemi bekleniyor, ardından üniversite kayıtları için işlemler başlayacak.YKS tercih sonuçları için net bir tarih verilmedi. Adaylar önceki senelere odaklandı.

ÖSYM tarafından üniversite tercihleri sonuç tarihi hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Bu noktada adaylar geçen yıllarda ortalama ne zaman açıklandığına odaklandı.Geçtiğimiz yıllarda tercih bitiminden yaklaşık iki hafta sonra açıklandığı görülen sonuçların buna göre bu sene 19 Ağustos gibi açıklanması bekleniyor.

You cannot copy content of this page