Adar Lotr kimdir, kim oynuyor? Joseph Mawle kimdir?

14.09.2022
Adar Lotr kimdir, kim oynuyor? Joseph Mawle kimdir?

Adar Lotr kimdir, kim oynuyor? Joseph Mawle kimdir?

Joseph Mawle 21 Mart 1974 tarihinde dünyaya geldi.

Aslen İngiliz olan Mawle Oxford’da doğdu.

Warwickshire’daki Shipston-on-Stour dışındaki bir çiftlikte bir Victoria malikanesinde büyüdü.

Annesi bir öğretmendi. Babası Richard hala toprağı tarıyor.

HBO televizyon dizisi Game of Thrones’taki Benjen Stark rolüyle tanınıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi Amazon Prime Video’da yayınlanmaya başladı. Yayınlandığı ilk gün online dizi ve içerik platformları tarihinde bir rekora imza attı. İlk gün itibariyle milyonlarca kez izlenme rekoru kıran dizinin yeni karakterleri dikkat çekiyor.

Güç Yüzükleri dizisi kötü olabilecek kötü adamlar veya karakterlerle doluydu, son bölümde yeni bir kötü karakter daha eklendi. Adar Lotr.

2 Eylül’deki dramatik iki bölümlük prömiyerin ardından, Slivan Elf Arondir ( Ismael Cruz Córdova ) yakalandı ve saldırganları gösterinin “Adar” başlıklı üçüncü bölümünde ortaya çıktı.

İşte karakter hakkında bilmeniz gereken her şey ve geleceğinin Prime Video şovunda neler içerebileceği.

The Rings of Power, JRR Tolkien’in ikonik fantezi kitaplarına dayanıyor ve Sauron’un iktidara gelip tek yüzüğün yanı sıra itibari halkaları yarattığı Orta Dünya’nın İkinci Çağında geçiyor.

Adar Lodr, dizinin yaratıcıları JD Payne ve Patrick McKay tarafından gösterinin amaçları için yaratılan Orta Dünya’nın bir başka yeni karakteri. Bu, onun kötü davranışları söz konusu olduğunda potansiyel için çok yer olduğu anlamına gelir.

Arondir’i, elf yoldaşlarını ve Güney Toprakları’ndan sayısız insanı yakalayan orklar tarafından saygıyla büyütülen karakter, üçüncü bölümde oldukça sık konuşuluyor .

Arondir, tutsakları tarafından Güney Toprakları’nda bilinmeyen bir yere götürüldüğünde, onu götüren orklar, daha sonra Morgoth’un “halefi” olarak tanımlanan “Adar için” nasıl getirildiği hakkında yorum yaparlar.

Adar, Elfçe bir kelimedir , diye haykırır Arondir ve Elf sözlüğüne göre Elf dili Sindarin’de isim “baba” anlamına gelir.

Güç Yüzükleri’nde muhtemelen kılık değiştirmiş Sauron olabilecek birkaç karakter vardır ve Adar, özellikle adının Sauron’un orklar tarafından görülmesi muhtemel olan “baba” anlamına geldiği düşünüldüğünde, yarışmacılar listesine yeni bir ektir.

Arondir ve arkadaşları, adın kötü adam tarafından kullanılan bir takma ad olup olmadığını da merak ettiler, bu yüzden bu başka bir potansiyel ipucu – ama belki de doğru olamayacak kadar açık olan bir ipucu.

Karakterin kendisi, üçüncü bölümün en sonunda, tutsaklarını tuttukları tünellerde Arondir’e doğru yürürken ork takipçilerinin ona saygıyla eğildiği ve ismini zikrederek dramatik bir giriş yapıyor.

Ancak kamera, Adar’ın yüzünü göstermek yerine önce, Sauron’un ikonik görünümünü akla getiren bir zırh eldiveni ile eldivenli eline odaklanır.

Ardından, kamera Adar’ı Arondir’e doğru yürürken gösterdiğinde, kapanış jeneriğine kadar odak dışında kalır, yalnızca sivri kulaklarının ipucunu gösterir, bu da karakterin aslında bir elf olduğunu gösterir.

Joseph Mawle, Adar’ı canlandırıyor ve bu sadece açık çünkü bölümün jeneriğinde adı geçiyor, çünkü önceden oyuncunun rolü açıklanmamıştı.

Sauron mu yoksa sadece onun tarafından yozlaştırılan bir elf mi olacağı henüz belli değil, ama Adar kesinlikle dikkate alınmaya değer bir kötü adam.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Cuma günleri Prime Video’da yayınlanıyor.