Adnan Şensoy kimdir? nereli, kaç yaşında?

14.08.2022
Adnan Şensoy kimdir? nereli, kaç yaşında?

Adnan Şensoy kimdir? nereli, kaç yaşında?

İlkokulu Firuzköy İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu ise Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Adnan Şensoy, Süleyman Nazif Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisansını İlahiyat alanında tamamlayan Şensoy, ikinci üniversite olarak Kamu Yönetimi bölümünü bitirmiştir ve Rehberlik bölümünde tezli yüksek lisans yapmaktadır.

Adnan Şensoy kimdir? nereli, kaç yaşında?

Adnan Şensoy 7 Ekim 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Samsun Çarşambalı olan Adnan Şensoy’un kökeni ise 1810’lu tarihlerden Terme’ye uzanmaktadır. 1984 ve 1990 seneleri arasında yaşantısını İstanbul, Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi’nde, 1990 ve 2000 yılları arasında ise Avcılar Firuzköy’de sürdürmüştür. Firuzköy ilköğretim Okulu ardından aynı ilçede Süleyman Nazif Lisesi’nden mezun olmuştur.

İlerleyen süreçte Dolunay Fm isimli radyoya metinler göndermeye başlamış olan Şensoy, ilim meclislerine katılmaya çaba sarfetmiş ve henüz 15 yaşında iken yazılı olarak, ara sırada telefon bağlantıları ile 108.0 Dolunay Fm tarafından radyo sohbetleri yapmıştır.

2001 yılından 2002 yılına kadar haftanın üç günü orada, 2003 senesinde ise Boğaziçi Fm’de her Cumartesi akşamı saat 21.00’den Pazar sabah 06.00’a kadar sadece Peygamber Efendimizi anlattığı radyo sohbetlerini yapmıştır. 2005 senesinden bu yana uzun senelerdir Özel Fm’de Hz. Peygamber’i ve Sahabe’yi Gafletten Kurtuluş isimli radyo programı ile anlatmaya devam etmektedir. Radyo kayıtları, ülke genelinde pek çok bölgesel ve yerel radyo kanalında yayınlanmaktadır.

Önceki senelerde Ali Kırca’nın sunduğu Siyaset Meydanı isimli programda yorumları ve sohbeti ile o dönemde de tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 2002 senesinde Dolunay Fm radyonun umre grubu ile ilk umre görevini gerçekleştirmiştir.