Afşin Akyol kimdir? Nerelidir? Afşin Akyol kaç yaşında? Evli mi?

22.01.2023
Afşin Akyol kimdir? Nerelidir? Afşin Akyol kaç yaşında? Evli mi?

@afsinakyoll kullanıcı adı ile instagramda bulunur ve 108 bin takipçisi vardır 4 Eylül 2022 itibariyle.

Afşin Akyol aslen Mardin’lidir. Ailesinde annesinin her ne kadar kendisine destek olduğunu belirtse de babasının ilk zamanlar müziğe karşı olduğunu belirtmiştir.

Afşin Akyol müzik dünyasında seslendirdiği şarkılar ile başarılı müzik kariyerini sürdürmektedir. Aynı zamanda ses eğitmenidir.

Babası oto galeri işi yapmakta, annesi ise ev hanımıdır.

Anne ve babasının da sesinin çok güzel olduğunu belirtmiştir.

Ayrıca kardeşlerinin de seslerinin çok güzel olduğunu sözlerine eklemiştir.

Afşin Akyol Uğur Akyol ile evlidir. Eşi Uğur Akyol bir müzik okulunda öğretmenlik yapmış o dönemde kendisi ile tanışmıştır.

Daha sonra eşi ile birlikte bir müzik okulu açmış ve eşi de o müzik okulunda eğitim vermeye devam etmektedir.

Tesadüfen duyduğu şarkıyı söyleyip sosyal medyada, instagram da yayınlamış ve kısa süre içinde paylaşım rekoru kırmıştır. Profesyonel anlamda müzik hayatı konservatuvar’a girdikten sonra başlamıştır.

Müzisyen bir ailede yetişmemiş, ailesindende bu konuda pek destek alamamıştır. Sesinin güzelliğini ise ilkokulda keşfetmiştir.

Sınıf sınıf gezip taklit yaptığını, sonrasında bir öğretmeni kendisine kendi sesinle bir şarkı söyle demiş ve Yıldız Tilbe’den bir şarkı söylemiştir. Maalesef doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Ticaret Lisesi, Üniversitede bankacılık ve kamu yönetimi okumuştur. En son 2016 yılında profesyonel anlamda müzik yapmaya karar verince Konservatuvar’a girmiştir.

2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Ses Eğitimi Bölümü’ne girmiş ve mezun olmuştur. Konservatuvar da Halk Müziği, Nota vb. öğrenmiş, ilk müziğe profesyonel anlamda 2020 yılında 4. sınıfta iken başlamış ve ilk single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Single çalışması ise Bu Gece Yum Gözlerini ismi ile çıkmıştır.