Ahmet Yelis kimdir? Ahmet Yelis kaç yaşında, nereli?

13.08.2022
Ahmet Yelis kimdir? Ahmet Yelis kaç yaşında, nereli?

Ahmet Yelis kimdir? Ahmet Yelis kaç yaşında, nereli?

Kendi biyografi paylaşımı aşağıdaki gibidir.

1960 yılında İstanbul Kasımpaşa’da doğdum. Aslen Kastamonu ili Bozkurt ilçesindenim. 1965 yılından bu yana İstanbul Üsküdar’da ikamet ekmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. Ahmet Kürşat ve Ülkü Hüma isimlerinde bir çiçek bir de böceğim var.

İlk ve Orta tahsilimi Üsküdar’da, lise tahsilimi Beyoğlu Ticaret Lisesi’nde ve üniversal tahsilimi Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladım.

Meslek hayatıma Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak devam etmekteyim. Server Group firmalarında ticari faaliyetimi sürdürmekteyim. Mesleki, ekonomi ve siyasi alanlarda yazılarım bulunmaktadır.

Birlik Vakfı Meslekte Birlik Gurubu, Topkapı Sarayı Derneği, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Turing, İYMMO, İlişider gibi Mesleki ve Yöresel birçok dernekte yöneticilik, denetçilik ve üyeliklerim bulunmaktadır.

Siyasi mücadele hayatıma lise yıllarımda Ülkü Ocaklarında başladım. Öğrencilik yıllarımda, Türkiye tarihinin en çalkantılı dönemlerinde “ülkücü” mücadele içerisinde yer aldım.

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Başkanlığını yaptığı, Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın 1991 yılında İstanbul şubesini bir grup arkadaşımızla kurduk.

SOGEV olarak, Ülkücü öğrencilerin yetişmelerine ve eğitim çalışmalarına katkılarda bulunduk. 12 Eylül darbesiyle mağdur olan arkadaşlarımıza yardımcı olmaya gayret ettik.

Rahmetli Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte Milli Mutabakat çağrısı yapan kadro içerisinde yer alarak Büyük Birlik Partisinin kuruluş faaliyetlerinde yer aldım. Büyük Birlik Partimizin İSTANBUL kurucu il bölge Başkanlığı, Üsküdar İlçe Başkanlığı, 1997-2000 yılları arasında İSTANBUL İl Başkanlığı görevlerini ifa ettim.

2000 yılından bu yana Merkez Karar ve Yürütme Kurulu, Yüksek İstişare Kurulu ve Başkanlık Divanında görev aldım.

2014 yerel seçimlerinde BBP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN adayı oldum.

2015 yılında yapılan genel seçimlerdeKastamonu 1. Sıra Milletvekili adayı oldum.

Cumhur ittifakında 2018 yılı 27. Dönem Ak Parti Bursa 2. Bölgeden Milletvekili adayı oldum.

Büyük Birlik Partisi Seçim İşlerinden ve Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevimi sürdürmekteyim.

Nizam-ı Alem davamızın ihya ve inşası, Milletimizin refahı ve Devletimizin bekası için değerlerimize hizmet etme gayreti içerisindeyim.

Büyük Birlik Partimizin; milletimizin gür sesi ve siyasi tercihi olacağına inancım sonsuzdur.

Saygı ve Selamlarımla.

Ahmet YELİS

Yeminli Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi

BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI