Aida Garifullina kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Wikipedia? Husband?

13.01.2024
Aida Garifullina kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Wikipedia? Husband?

Aida Garifullina kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Aida Yurakdan Urdi nereli? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Aida Garifullina kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Aida Yurakdan Urdi nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

@aidagarifullina kullanıcı adı ile instagramda bulunur. 1.7 Milyon takipçisi vardır.

Aida Garifullina Husband? Aida Garifullina Wikipedia? Aida Garifullina kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Aida Emilevna Garifullina, 30 Eylül 1987 tarihinde Kazan, Tataristan Cumhuriyeti’nde doğan Rus operası lirik soprano sanatçısıdır. 2013 Operalia yarışmasının galibi olmuş ve bu başarısıyla Mariinsky Tiyatrosu’nda ve Viyana Devlet Operası’nda sahnelenen çeşitli prodüksiyonlarda yer almıştır. Ayrıca Decca Records ile bir kayıt sözleşmesi bulunmaktadır.

Aida Garifullina’nın babası Emil Damirovich Garifullin ve annesi, şu anda Çağdaş Müzik Merkezi Direktörü olan Layla Ildarovna Garifullina (bir koro şefi), Sofia Gubaidulina’nın öğrencisidir. Garifullina, müzikle erken yaşlarda tanışmış ve annesinin müzikal yetenekleri, sanatçının kariyeri üzerinde önemli bir etki bırakmıştır. 18 yaşında müzik eğitimi almak amacıyla Nürnberg’e taşınmıştır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Aida Garifullina kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Aida Yurakdan Urdi nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.