Alara Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İnstagram hesabı, Alara Hamamcıoğlu babası kim?

28.04.2022
Alara Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İnstagram hesabı, Alara Hamamcıoğlu babası kim?

Alara Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İnstagram hesabı, Alara Hamamcıoğlu babası kim?

Alara Hamamcıoğlu Sinema ve dizi film yapımcısıdır.

Alara Hamamcıoğlu 2000 yılında İstanbul doğmuştur.

Popüler birçok dizinin yönetmenliğini yapan yönetmen Uluç Bayraktar ile evlidir.

Alara Hamamcıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji ve Film Çalışmaları bölümlerinden mezun oldu.

Alara Hamamcioglu instagramda @alaraha kullanıcı adı ile bulunur hesabı gizlidir.

Alara Hamamcıoğlu Twitter’da @Alaraha kullanıcı adı ile bulunur.

Alara Hamamcıoğlu ile yönetmen Uluç Bayraktar evlidirler.

Çiftin çocukları yoktur.

Uluç Bayraktar kimdir?

Çanakkale’de dünyaya gelen ünlü yönetmen Uluç Bayraktar, Sağlık Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olduktan sonra Çanakkale’de bir sağlık ocağında röntgen teknisyeni olarak çalıştı. Aklında her zaman yer edinen yönetmenlik hayali için İzmir’e gitti. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitimine başladı. Üniversite’de okurken bir yandan da İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde röntgen teknisyeni olarak çalışmaya devam etti.

Eşref Hamamcıoğlu ve Alara Hamamcıoğlu akraba mı?

Bugün magazinde yer alan yapımcı Alara Hamamcıoğlu ile yönetmen Uluç Bayraktar evliliği akıllara Eşref Hamamcıoğlu ve Alara Hamamcıoğlu akraba mı sorusunu getirdi. Alara Hamamcıoğlu, Eşref Hamamcıoğlu’nun nesidir?

Soyadı benzerliği ile dikkat çeken iki isim arasında bir akrabalık var mı bilinmiyor.

Evlendikleri yıl yanı geçen yıl şu şekilde haber olmuşlardır.

Reyting rekortmeni dizilerin yönetmenliğini üstlenerek ismini geniş bir kitlelere duyuran 46 yaşındaki Uluç Bayraktar, bir süredir aşk yaşadığı 21 yaşındaki yapımcı Alara Hamamcıoğlu ile evlendi.

Ezel, Karadayı gibi dizilerin yönetmenliğini yapan 46 yaşındaki Uluç Bayraktar, kendisinden 25 yaş küçük olan Alara Hamamcıoğlu’yla Emirgan’daki bir mekanda düzenlenen törenle evlendi.

Başarılı bir öğrencilik hayatından sonra okul arkadaşı olan ve şimdilerde yönettiği filmlerle adından söz ettiren Çağan Irmak’ın telkinleriyle birlikte memuriyetten istifa ederek İstanbul’a geldi. Yönetmenlik yolunda ilk adımlarını da burada attı. Televizyondaki ilk deneyimi ‘Şaşıfelek Çıkmazı’ dizisi olan Bayraktar daha sonra bir döneme damga vuran ‘Asmalı Konak’ dizisinde Çağan Irmak’ın asistanlığını yaptı. Kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam eden Bayraktar,

Başarılı bir öğrencilik hayatının ardından okul arkadaşı Çağan Irmak’ın ısrarıyla 2000 yılında memuriyetten istifa ederek, İstanbul’a giden Uluç Bayraktar’ın zirveye tırmanma yolculuğu da başlamış oldu.‘Kampusistan’ ve ‘Halil ile Menekşe’ dizilerini yönettikten sonra, ‘Ezel’ dizisiyle artık rüştünü ispat etti. 2010 yılında düzenlenen 1.İsmail Cem Televizyon Ödüllerinde en iyi yönetmen ödülünü layık görüldü. 2012 yılında ‘Kara Dayı’ dizisinin yönetmenlik koltuğunda oturdu.

Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı ‘İçerde’ dizisinde yönetmenlik kariyeri açısından en başarılı işlerden birini çıkartan Uluç Bayraktar, Ay Yapım’ın Show TV’de yayınlanan ‘Çarpışma’ dizisiyle kariyerine başarılar eklemeye devam etti.