Altınbaş ailesi soy ağacı yalı çapkını, Yalı çapkını Altınbaş ailesi mi? Antepli Multi Milyarder Yuyumcu, Mücevherci kimdir?

16.12.2022
Altınbaş ailesi soy ağacı yalı çapkını, Yalı çapkını Altınbaş ailesi mi? Antepli Multi Milyarder Yuyumcu, Mücevherci kimdir?

Antepli Multi Milyarder Yalı Çapkını kimdir? Antepli Multi Milyarder Mücevherci kimdir? Antepli multi milyarder kuyumcu kimdir? Antepli multi milyarder mücevherci kimdir?

Diziye göre Antepli multimilyarder Halis Ağa, torunu Ferit ile başı derde girince yine memleketinden bir derman aramaya başlar. Ferit’e memleketten münasip bir kısmet bulunur ve ikisi evlendirilir. 

Ancak bu evlilik sorunları çözmek yerine daha da büyüteceğe benziyor. 

Hikaye Ferit, Halis Ağa ve memleketten getirdikleri ancak umdukları gibi çıkmayan dik başlı gelin Seyran’ın hayatı etrafında şekilleniyor. 

Burada bizi ilgilendiren kısım ise Halis Ağa’nın Antepli multimilyarder olup olmadığıdır. 

Dizideki Halis Ağa’nın Antepli multimilyarder bir iş adamı olduğuna yönelik iddialar tamamen asılsızdır. Antepli multimilyarder bir iş insanı olmadığı olmadığı gibi; kendi çapında zengin Gaziantepli kuyumcu iş adamları da yok değil. 

Hatta onlardan biri Göztepespor’u almaya kalkışmış ünlü bir iş insanıdır. 

Ancak buradaki dizide yer alan Halis Ağa karakterinin Gaziantepli olmadığı aşikardır. Çünkü, Gülseren Budayıcıoğlu’nun hasta hakları yasalarına aykırı bir şekilde hareket ederek isim veya memleket vermeyeceğini herkes bilir. 

Bu nedenle dizide yer alan kişinin gerçekte Gaziantepli olmadığı biliniyor.  Dolayısıyla Antepli multimilyarder aramanın da bir anlamı yok.

Antepli multi milyarder kuyumcu kimdir? Antepli multi milyarder mücevherci kimdir?

Altınbaş Ailesi soy ağacı!

Kökenleri Gaziantep’e dayanan Türkiye’nin en büyük kuyumculuk markalarından biri Altınbaş’tır.  Altınbaş Kuyumculuk’un kurucusu Mehmet Altınbaş’tır. Mehmet Altınbaş 1923 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiş, 1950’li yıllarda şirketi kurmuş. Şirketinin İstanbul’a taşınması ise 1970’li yıllara varır.  Şirketin şu anki patronu İmam Altınbaş’tır.

Gaziantep’te doğan Altınbaş Kuyumculuk; 1985 yılında İstanbul Çuhacı Han’da, 14 ayar altın üzerine toptan satışa geçilmiştir. 1994 yılında İstanbul Şeref Han’da Türkiye’nin ilk büyük toptan satış merkezi ile faaliyete geçilmiş ve pazarlama ekipleri kurulmuştur. 1996 yılında ulusal medyada yer alan reklamlarıyla, kuyumculuk sektöründe ilk reklam veren firma olmuştur.
 
1997 yılında Altınbaş, Türkiye kuyumculuk sektöründe bayilik sistemini ilk kuran firma olmuştur. 1998 yılında Sultanahmet’te ilk Altınbaş Kuyumculuk perakende mağazası açılmıştır. 2000 yılında Altınbaş Kuyumculuk zengin ürün çeşidine Altınbaş Pırlanta’yı da eklemiştir.
 
2004 yılında Altınbaş, Beylikdüzü’nde, Türkiye’nin ilk ve aynı zamanda en büyük altın fabrikası kurulmuştur.
 
2008 yılında Turquality marka kapsamına alınmıştır. Gaziantepli en zengin kuyumcu olarak Mehmet Altınbaş bilinir. 

Star TV’de ekrana gelen “Yalı Çapkını” dizisinde yer verilen “Halis Ağa” karakteri diziyi izleyen bazı izleyiciler tarafından gerçekten de Antepli olduğu varsayımıyla “Antepli multimilyarder kuyumcu kimdir” sorularının sorulmasına neden oluyor.  Diziye göre Antepli multimilyarder Halis Ağa, torunu Ferit ile başı derde girince yine memleketinden bir derman aramaya başlar.

Ferit’e memleketten münasip bir kısmet bulunur ve ikisi evlendirilir.  Ancak bu evlilik sorunları çözmek yerine daha da büyüteceğe benziyor.  Hikaye Ferit, Halis Ağa ve memleketten getirdikleri ancak umdukları gibi çıkmayan dik başlı gelin Seyran’ın hayatı etrafında şekilleniyor.  Burada bizi ilgilendiren kısım ise Halis Ağa’nın Antepli multimilyarder olup olmadığıdır. 

Dizideki Halis Ağa’nın Antepli multimilyarder bir iş adamı olduğuna yönelik iddialar tamamen asılsızdır. Antepli multimilyarder bir iş insanı olmadığı olmadığı gibi; kendi çapında zengin Gaziantepli kuyumcu iş adamları da yok değil.  Hatta onlardan biri Göztepespor’u almaya kalkışmış ünlü bir iş insanıdır. 

Ancak buradaki dizide yer alan Halis Ağa karakterinin Gaziantepli olmadığı aşikardır. Çünkü, Gülseren Budayıcıoğlu’nun hasta hakları yasalarına aykırı bir şekilde hareket ederek isim veya memleket vermeyeceğini herkes bilir. 

Altınbaş ailesi soy ağacı

Bu nedenle dizide yer alan kişinin gerçekte Gaziantepli olmadığı biliniyor. 

Dolayısıyla Antepli multimilyarder aramanın da bir anlamı yok.