Aras Şenyüz kimdir, kaç yaşında, Aras Şenyüz Serveti?

02.04.2022
Aras Şenyüz kimdir, kaç yaşında, Aras Şenyüz Serveti?

Aras Şenyüz kimdir, kaç yaşında, Aras Şenyüz Serveti?

1979 yılında İstanbul’da doğan Aras Şenyüz, orta ve lise eğitimini Özel İtalyan Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır

PUBG Mobile’ın Kıdemli Danışmanı olarak görev alan Aras Şenyüz, Tencent Games’in Türkiye Ülke Müdürü oldu. Aras Şenyüz, yeni görevinde doğrudan Tencent EMEA yönetimine raporlama yapıyor.

1979 yılında İstanbul’da doğan Aras Şenyüz, orta ve lise eğitimini Özel İtalyan Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

Şenyüz, kariyerine 2001 yılında L’Oreal Türkiye’de başlamış ardından Unilever bünyesinde Dove, Elidor, Axe, Rexona,  Elseve, gibi markalardan sorumlu olarak farklı pazarlama posizyonlarında çalışmıştır.

Aras Şenyüz, 2012 yılında, Vodafone’da Pazarlama Direktörü pozisyonuna başlayarak uzun süredir hayallerindeki iş olan teknoloji sektörüne adım attı. Vodafone’daki hizmeti sonrasında 2013 yılında dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden birisi olan Netmarble EMEA için Mobil ve Medya Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2016 yılında, Ortadoğu ve

Avrupa’dan sorumlu olarak Netmarble EMEA’nın Mobil Pazarlama Direktörü olarak atandı. 2017 yılında Netmarble EMEA’nın Genel Müdür Yardımcılığına atanan Şenyüz, 2019 Şubat ayı itibari ile Netmarble’ın EMEA bölgesi Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Kart oyunları ve dijital oyunlara karşı büyük bir ilgisi ve yeteneği olan Aras Şenyüz, yıllarca Türkiye’yi birçok uluslararası turnuvada temsil etmiş ve çok sayıda dereceye sahip olmuştur.

2001 yılında L’Oreal Türkiye’de, ardından Unilever’de farklı pazarlama pozisyonlarında iş hayatına başlayan Aras Şenyüz, daha sonra Vodafone’da Pazarlama Direktörü olarak teknoloji sektörüne adım attı. 2013 yılında dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden Netmarble EMEA için Mobil ve Medya Direktörü olarak görev aldı. 2016 yılında, Ortadoğu ve Avrupa’dan sorumlu Netmarble EMEA’nın Mobil Pazarlama Direktörü;
2017 yılında ise Netmarble EMEA Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 2019 Şubat ayında Netmarble’ın EMEA bölgesi Genel Müdürü oldu.

You cannot copy content of this page