Armatör Nazım Kalkavan kimdir? Nazım Kalkavan babası kimdir? Kalkavan ailesi serveti, Kalkavanlar nereli?

15.10.2022
Armatör Nazım Kalkavan kimdir? Nazım Kalkavan babası kimdir? Kalkavan ailesi serveti, Kalkavanlar nereli?

Armatör Nazım Kalkavan kimdir? Nazım Kalkavan babası kimdir? Kalkavan ailesi serveti, Kalkavanlar nereli? Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan kimdir? Nazım Kalkavan daha önce hangi görevlerde bulundu?

Nazım Kalkavan Billur Kalkavanın babasıdır.

Nazım Kalkavan, Kalkavan Yapı’da Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunuyor.

Kalkavan Yapı Yatırımları A.Ş., 1972 yılında Kalkavan Ticaret — Şadan Kalkavan unvanı ile Armatörlük ve Hurda Gemi Söküm faaliyeti ile ticari hayata başladı. Devam eden yıllarda çok sayıda Gemi satın alma ve inşa ile armatörlük faaliyetini sürdürdü. Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, Galleria ve Ataköy Marina bulunan Dati Holding A.Ş.‘nin büyük hissedarlarından olan Kalkavan Yapı 1992’de Sarıyer’de, 1997’de Yeşilköy’de ve 2012’de Florya’da aldığı arazilerde çeşitli projeler hayata geçirdi.

Kalkavan Yapı, özellikle İstanbul’da önemli projeler hayata geçiren bir inşaat firması olarak dikkat çekiyor. Şirket, konut, ofis ve residence projeleri inşa ediyor. Şirket, İstanbul’da inşa ettiği Yedi Mavi projesiyle ön plana çıkıyor.

Billur Kalkavan kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Billur Kalkavan’ın hastalığı neydi, ne kanseriydi?

Billur Kalkavan’ın hastalığı ile ilgili ilk haber Hamdi Alkan’ın yaptığı paylaşımla duyulmuş magazin dünyası bu üzücü haberle sarsılmıştı. Kalkavan’ın rahatsızlığını ilk açıklayan Hamdi Alkan, sosyal medya hesabından acı haberi duyurdu. Bir süredir sağlık sorunları ile mücadele eden oyuncu Billur Kalkavan hayatını kaybetti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hamdi Alkan, “Billur Kalkavan aramızdan ayrıldı. Işıklar içinde huzurla uyu Billurum” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 6 aydır akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu ve sunucu Billur Kalkavan, 59 yaşında hayata veda etti. Kalkavan’ın erkek arkadaşı Buğra Bahadırlı, “Kanser tedavisi iyi gidiyordu. Ne var ki kemoterapi sırasında vücudunda bir mantar türemiş. O mantar da enfeksiyona neden olmuş. Buna bağlı olarak bağışıklık sitemi iyice zayıfladı. Son iki hafta ne yemek yiyebildi ne de uyuyabildi. İki gün önce yoğun bakıma alındı ama kalbi daha fazla dayanamadı. Sabah 3.45’te kalbi durdu.” dedi. Bahadırlı cenaze törenine ilişkin olarak, “Cenaze töreni henüz belli değil. Nereye defnedeceğimizi kardeşiyle karar vereceğiz. Büyük bir olasılıkla pazartesi günü defnederiz.” ifadelerini kullandı.

2 Kasım 1962 yılında İstanbul’da doğan Billur Kalkavan Abdülmecid’in en büyük oğlu Zülüflü İsmail Paşa’nın torunudur. Annesi Nuyan Kalkavan, babası armatör Nazım Kalkavan’dır. Henüz 7 yaşındayken oyunculuğa adım atan Kalkavan, Ortaokulda İngilizce öğrenmeye Amerika’ya gitti. Geldiğinde Kadıköy Maarif Koleji’ne girdi, lise ikide de okulu bıraktı. Seneler sonra, 84’te, Amerika’da lise bitirme imtihanlarına girdi. İlk dövmesini sağ omuz üstüne (akrep dövmesi) 1980 yılında İsviçre’de yaptırdı. 16 yaşında Mudo’da işe girdi. Sonra da Ömer Çavuşoğlu ve Ahmet Kozanoğlu’nun şirketlerinde çalıştı. 18 yaşında Güneş Gazetesi’nde Güneri Civaoğlu’nun Sekreteri olarak çalıştı. Güneri Civaoğlu’nun gazetesi satılınca Amerika’ya gitti ve 4 sene kalıp geri döndü.

Sinemadaki ilk rolünde, 1969 tarihli “Ayrı Dünyalar adlı” filmde, Erol Taş’ın canlandırdığı kötü adam tarafından fidye için kaçırılan bir çocuğu canlandırdı. 1980 yılından itibaren tiyatroya ağırlık verdi. 2000 yılında Marion ile Muhammed” adlı tiyatro oyununda oynadı. 2010 yılında TürkMax ekranlarında ‘Konuşmazsak Çatlarım’ adlı programı sundu. 2011 yılında Turkcell reklamında oynadı. 2012 yılında TV8’de yayınlanan ve çekimleri Kenya’da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Billur Kalkavan ile birlikte Burcu Çetinkaya,Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay veÖnder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.