Aslı Turanlı kimdir? kaç yaşında, nereli? Aslı Turanlı sevgilisi kimdir?

23.08.2022
Aslı Turanlı kimdir? kaç yaşında, nereli? Aslı Turanlı sevgilisi kimdir?

Aslı Turanlı kimdir? kaç yaşında, nereli? Aslı Turanlı sevgilisi kimdir?

Dizi ve sinema oyuncusu olarak çalıştı. Aynı zamanda TV Sunuculuğu eğitimi de aldı. Emek Sahnesinde oynayan Aslı Turanlı, aynı zamanda Tiyatro Karnaval’da sahnelenen Ahh Süreyya müzikalinin kadrosuna da girdi. Kanal D’nin uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar’da oynadı.

5 Ağustos 1994 yılında doğan Aslı Turanlı üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Dış Ticaret ve Uluslararası Amerikan İlişkileri bölümünde tamamladı. Daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyuncu Stüdyosu’ndan mezun oldu.

Emek Sahnesi’nde bazı oyunlarda rol alan Aslı Turanlı, Tiyatro Karnaval’da sahnelenen Ferdi Merter’in yönettiği, Kaan Erkal’ın senaryosunu yazdığı ‘Ahh Süreyya’ müzikalinin kadrosuna girdi. Aslan burcu olan güzel oyuncu1,72 boyunda ve 58 kilodur. Kanal D’nin en uzun soluklu dizi olan dizi olan Arka Sokaklar’da rol alan güzel oyuncu, ardından Ali Yorgancıoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı ‘Aslı Gibidir’de oynadı.

Bir ara Kim Milyoner Olmak İster Yarışması’na katılan Aslı Turanlı, verdiği bir röportajda ailesinin ve arkadaşlarının ona “Şeker Kız” diye seslendiğini ve oyunculuk yapmak istediğini ifade etmişti. Sosyal medya platformu Instagram’da 101 Bin takipçisi bulunan Turanlı’nın, Instagram kullanıcı adı ise @aslituranli’dır.