Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol Ne Demek? Göktürkçe? Kimin sözü?

16.12.2022
Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol Ne Demek? Göktürkçe? Kimin sözü?

Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol Ne Demek? Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol Göktürkçe? Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol Kimin sözü? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol Ne Demek? Göktürkçe? Kimin sözü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Conversation. Aspanda Bürküt jerde Kökbörü bol. Eski bir Türk atasözü. Anlamı; Havadaki kartal yerdeki bozkurt gibi ol. Gökyüzünde Kartal , yerde Bozkurt ol.

Son zamanlarda sosyal medyada ve tv ekranlarında sıkca duyduğumuz Aspanda Bürküt, Jerde Kökbörü Bol ,Orta Asya kökenli Öz Türkçe bir ifadedir. Aspanda Bürküt, Jerde Kökbörü Bol Ne Demek? Bu ifadenin Anlamı ise “Gökte Kartal, Yerde Bozkurt Ol !” demektir.

Orta Asya kökenli Öz Türkçe bir ifadedir.

Anlamı: “Gökte Kartal, Yerde Bozkurt Ol !” demektir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol Ne Demek? Göktürkçe? Kimin sözü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.