Avi Alkaş kimdir nerelidir ? Avi Alkaş jll, Avi Alkaş eşi ?

15.02.2022
Avi Alkaş kimdir nerelidir ? Avi Alkaş jll, Avi Alkaş eşi ?

Avi Alkaş, alışveriş merkezlerinin uzmanı olarak biliniyor.

Avi Alkaş, Jones Lang LaSalle şirketini Türkiye’ye getiren isimdir.

Jones Lang LaSalle

Jones Lang LaSalle 1783 yılında faaliyetlerine başladı. Avi Alkaş yönetiminde 2007 yılında Türkiye’ye geldi. Emlak satış ve pazarlamasında uzmanlaşmış şirketlerden biridir.

Üniversitedeyken Eminönü’nde Kürkçü Hamam’da çıraklık yaparak iş hayatına girdiğini söyleyen Avi Alkaş, “Daha sonra kelli felli bir iş yapayım diye, lisan kursları ve ansiklopedi pazarlayan bir gruba geçtim. Önce satışla başlayan iş, genel koordinatörlüğe kadar gitti. Ama atlama yapma zamanı gelmişti. Türkiye’de elektronik terazinin bütün gıda perakendecilerine yayılmasını sağlayan bir şirketin önce genel müdürü oldum sonra yönetim kurulu üyesi. Sonra da kendimi Akmerkez’de buldum. Evveliyatında da Türk insanını tanımak ve onunla kaynaşmak gibi bir şansım oldu” dedi.

Jones Lang LaSalle Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, AVM işine girişini şu şekilde anlattı: Bir tanıdığım vasıtasıyla girdim bu işe, başlangıcı da Akmerkez’de yaptım.

Bir tanıdığım vasıtasıyla girdim bu işe, başlangıcı da Akmerkez’de yaptım. İşe başladığım günlerde toprağı bol olsun Victor Braunştayn “Bu iş öyle bir iş ki sen şimdi başla, 50’li yaşlarında danışman olursun” dedi. Ama ben 50’li yaşlarımı bekleyemedim 40’larda danışman oldum. Akmerkez, ardından Carousel, İzmit’teki Outlett, derken 1997’de Alkaş Danışmanlık’ı kurduk. Şirket olarak sektörde önde gelen bazı projelere hizmet etme fırsatı bulduk. Son olarak geçen yıl dünyanın en büyük şirketi olan Jones Lang La Salle ile birleştik.

JLL Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra Kuzey Afrika’dan Balkanlara, Ortadoğu’dan Orta Asya’ya geniş bir coğrafyayı da İstanbul’a bağlamışlar. Alkaş, bölgenin başkanı olmuş. Bu yoğunluk nedeniyle JLL Türkiye’nin gündelik işlerini Tarkan Ander ve Dora Şahintürk’e devretmiş.

JLL Türkiye’nin günlük işleri iki CEO tarafından yürütülecekmiş. Türkiye’den ayrılma iddialarını da kesin bir dille yalanlıyor.