Bafetimbi Gomis Kimdir? Bafetimbi Gomis Evli Mi? Bafetimbi Gomis Eşi Kim?

01.02.2022
Bafetimbi Gomis Kimdir? Bafetimbi Gomis Evli Mi? Bafetimbi Gomis Eşi Kim?

Bafetimbi Gomis Kimdir? Bafetimbi Gomis Evli Mi? Bafetimbi Gomis Eşi Kim? Bafetimbi Gomis Kimdir? Galatasaraylı Golcü Bafetimbi Gomis Kaç Yaşında, Nereli? Hangi Takımlarda Oynadı?

Bafétimbi Fredius Gomis, Senegal asıllı Fransız millî futbolcudur. 2012 yılında doğan Dione Gomis isminde bir çocuğu vardır. Daha önce evliydi fakat sonradan boşanıp boşanmadığı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Tam adı Bafetimbi Fredius Gomis olan Gomis, 6 Ağustos 1985 yılında Fransa’nın La Seyne-sur-Mer kentinde dünyaya geldi. Eşinin adı Anais Gomistir. Bafe’nin eşi Anais Gomis: ”İstanbul’a gelmeden önce insanların bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum. Galatasaray taraftarına teşekkürler ederim. Hepsi çok sıcakkanlı.”

Tam adı Bafetimbi Fredius Gomis’dir. Fransa Milli Takımında 12 kez forma giyme başarısı elde etmiştir. Çıktığı 12 maçta 3 gol atmıştır.

Çıktığı bazı maçlarda bayılan ünlü futbolcu yapılan kontroller sonrası vazovagal senkop teşhisi konmuştur. Bafetimbi Gomis, strese bağlı olarak baygınlık geçirebilmektedir. Gomis, kariyeri boyunca 2si kiralık olmak üzere 7 farklı takımda mücadele etmiştir.

Bafetimbi Gomis 6 Ağustos 1985 tarihinde doğmuştur. Bugün 37 yaşında olan tecrübeli futbolcu 1,85 boyundadır ve forvet pozisyonunda mücadele etmektedir. Futbolculuk kariyerinin ilk profesyonel maçına 2004’te 19 yaşındayken çıkmıştır.

2004’te Saint Etienne takımıyla profesyonel olan Gomis 2009’da Lyon’a transfer olmuştur.

Beş sene Lyon forması giydikten sonra 2014’te İngiliz kulübü Swansea’ye gitmiştir.

2017 yılına kadar İngiliz takımında bulunan bonservisini 2017’de Galatasaray almıtır.

Bir sezon oynadığı Galatasaray’da 35 maçta 29 gol atmıştır. 2018’de El-Hilal’e transfer olan Gomis, üç yıl aradan sonra tekrar Galatasaray’a gelmiştir.

Biz her ne kadar eşi desek de resmi olarak yeni evlendi.

You cannot copy content of this page