Merih Öztürk kimdir? Kaç yaşında? Sevgilisi kim?

14.01.2023
Merih Öztürk kimdir? Kaç yaşında? Sevgilisi kim?

Balkan Ninnisi Jovanka kimdir? Balkan Ninnisi Yovanka kimdir? Merih Öztürk kimdir? Kaç yaşında?

Merih Öztürk, Balkan Ninnisi dizisinin oyuncu kadrosunda Jovanka karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Merih Öztürk hangi dizilerde oynadı? 

Merih Öztürk kimdir?

Merih Öztürk, Türk model ve oyuncu. Best Model Of Turkey 2018 üçüncüsü. Merih Öztürk, 6 yaşından itibaren oyunculukla ilgilendi.

Merih Öztürk, (d. 28 Aralık 1999 , Düzce, Türkiye), Türk model ve oyuncu. Best Model Of Turkey 2018 üçüncüsü.Merih Öztürk, 6 yaşından itibaren oyunculukla ilgilendi.

Son Osmanlı Yandım Ali, İki Aile, Trt Çocuk Reklamı, Transist Reklamı, Nerde O Yeminler, Danette Reklamı ve Veet Reklamı gibi çeşitli projelerde yer aldı ve Tv programlarına katılarak çocuk oyunculuk yaptı.2016 yılında 16 yaşında ilk defa Best Model yarışmasına katıldığı sene finalist oldu. 2017 yılında Best Model’e yeniden katılmaya karar verdi ve yine finalist olarak 17 yaşında Best Promising (Gelecek Vaad Eden) ödülünü aldı. 2018 yılında yeniden Best Model of Turkey yarışmasına katılarak 18 yaşında Türkiye 3.’sü seçildi. Oyunculuk eğitimine devam etti.

İngiltere’de yayınlanan Liverpool Victoria reklamında yer aldı.

Blu TV’de yayınlanan Börü 2039 adlı bilimkurgu dizisinde Güney karakterini canlandırdı. Yakında TRT 1’de yayınlanmaya başlayacak olan Balkan Ninnisi dizisinde başrol olarak Jovanka karakterini canlandırdı.

You cannot copy content of this page