Başak Gümülcinelioğlu kimdir? Kaç yaşında?

18.09.2022
Başak Gümülcinelioğlu kimdir? Kaç yaşında?

Başak Gümülcinelioğlu kimdir? Başak Gümülcinelioğlu sevgilisi? Başak Gümülcinelioğlu eşi? Başak Gümülcinelioğlu kaç yaşında? Başak Gümülcinelioğlu instagram adresi? Başak Gümülcinelioğlu nereli? Başak Gümülcinelioğlu evli mi? Başak Gümülcinelioğlu babası kimdir?

@basakgumulcinelio kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Başak Gümülcinelioğlu, 22 Ekim 1991 tarihinde Almanya’da doğmuştur. İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lise eğitiminin ardından İngiltere London Academy of Music, Dramatic Arts ve Amerika Kansas Müzikal oyunculuk eğitimi bölümlerini tamamladı.

Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde devam etti. Buradan mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Oyunculuk kariyerine ilk olarak tiyatro sahnelerinde başladı. “Annie” ve “Hababam Sınıfı” adlı müzikallerde oynadı. 2017 yılında “Barut Fıçısı” tiyatro oyunu ile izleyicisinin karşısına çıktı. Tiyatro kariyerini sürdürürken aynı zamanda çevirilerde yapmaya başladı.

Televizyon ekranlarına ilk olarak 2018 yılında “8. Gün” adlı dizide canlandırdığı “Şehnaz” rolü ile çıktı. Başak Gümülcinelioğlu, şimdilerde Star televizyonunda yayınlanan Erkenci Kuş dizisinde Deniz karakterine hayat vermektedir. Başak Gümülcinelioğlu, 1.65 metre boyunda, 49 kilo ve Terazi burcudur.

Başak Gümülcinelioğlu’nun rol aldığı diziler ve filmler:

2022- Yargı Neva

2019 – Erkenci Kuş (Deniz) (TV Dizisi)

2018 – 8. Gün (Genç Şehnaz)(TV Dizisi)